مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:
احداث ۲۰۰ مسکن برای مددجویان زلزله زده کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: مدیرکل کمیته امداد استان قزوین از احداث ۲۰۰ مسکن بری مددجویان زلزله زده کرمانشاه خبر داد و گفت: منازل مددجویان آسیب دیده در زلزله با تسهیلات، منابع داخلی کمیته امداد و کمک خیران بازسازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، مجید مومنی بیان کرد: یکی از برنامه های فوری پس از وقوع زلزله ارائه خدمات امدادی و تأمین مایحتاج اولیه زندگی افراد زلزله زده است که کمیته امداد استان قزوین در بخش دوم کار با جدیت وارد شده است.

 

وی ادامه داد: اقدامات کمیته امداد استان در کنار استمرار خدمت رسانی به مددجویان نیازمند صورت می گیرد و در این خصوص از ظرفیت های مختلف کارکنان ستادی و تلاش سایر امدادگران برای جمع آوری کمک به زلزله زدگان بهره می گیریم.

 

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به تخریب بخش قابل توجهی از منازل مسکونی در زلزله غزب کشور گفت: مسکن یکی از نیازهای فوری برای مردم این مناطق است از این رو کمیته امداد استان قزوین ساخت 200 مسکن را متعهد شده است که اعتبار آن از محل منابع داخلی کمیته امداد و کمک خیران تأمین می شود.

 

وی تأکید کرد: برنامه ریزی برای ساخت این واحدها در واحد تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در حال انجام است و عملیات ساخت با آماده شدن شرایط به سرعت آغاز خواهد شد.

 

مومنی افزود: در حال حاضر دفاتر کمیته امداد در شهرهای مختلف آماده جمع آوری کمک های مردمی برای هموطنان زلزله زده هستند همچنین در تعامل با خیران و نیکوکاران مرتبط با امداد کمک های این عزیزان هم برای مناطق زلزله زده جمع آوری می شود.

 

وی با اعلام اینکه با همکاری تمامی مراکز شهرستانی کمیته امداد تاکنون 12 محموله حامل کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شده است گفت: این کمک ها شامل پنج کامیونت و هفت دستگاه نیسان بوده البته با توجه به استمرار عملیات جمع آوری کمک مردمی، ارسال کمک ها ادامه دارد که امیدواریم با دریافت کمک های بیشتر مردمی در عرصه خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده گام جدی برداشته باشیم.

 

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: تاکنون یک میلیارد و 450 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری شده است که از این رقم بیش از 70 میلیون تومان نقدی و مابقی کالاهای ضروری مورد نیاز زلزله زدگان بوده است.

 

وی اظهار کرد: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان آمادگی دریافت کمک های غیر نقدی مردم خیر و نیکوکار استان را دارند همچنین شماره حساب 63273000 نزد بانک کشاورزی شعبه نواب و شماره حساب 0109799440005 نزد بانک ملی ایران شعبه قزوین برای کمک های نقدی در نظرگرفته شده است.

 

مومنی یادآور شد: مردم خیر و نیکوکار می توانند علاوه بر روش های فوق از طریق دستگاه های خودپرداز، کمک های خود را به شماره کارت 6037991899645406 نزد بانک ملی شعبه قزوین واریز کنند.

چاپ خبر