ارتش سوریه پس از آزادسازی شهر بوکمال چه اهدافی را دنبال می کند؟
خبرگزاری شبستان:عملیات نظامی ارتش سوریه در تمام مناطقی که گروه های مسلح با هر نام و برچسبی حضور دارند، ادامه خواهد داشت و هر نوع بازی با تعابیر و اصطلاحات گروه های تروریستی هیچ تغییری در حقیقت موجود ایجاد نمی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، روزنامه «الثوره السوریه» به قلم «مصطفی مقداد» نوشت: شهر بو کمال از لوث وجود تروریستی«داعش» پاک شده و تیم های مهندسین نظامی در پی جمع آوری مین ها و مواد منفجره ای هستند که توسط این گروه تروریستی در خیابان های شهر کاشته شده اند اما باید پرسید پس از بوکمال و نواحی شرقی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ ارتش سوریه پس از نابودی داعش در خاک سوریه و به موازات آن در خاک عراق چه خواهد کرد؟

شکی نیست که مناطق «رقه» و شرق حلب و دیگر اراضی سوریه مقصد بعدی عملیات نظامی ارتش هستند و حضور غیر قانونی آمریکا کوچکترین تأثیری بر تحرکات نیروهای ملی نخواهد داشت. حضور نیروهای مهاجم آمریکا خلاف قوانین بین المللی در این منطقه است و تمام توجیهات دروغین حضور این کشور با از بین رفتن تروریسم توسط ارتش عربی سوریه و نیروهای متحد و دوست سوریه که به درخواست رسمی دولت ملی مطابق با قوانین و معاهدات بین المللی عمل می کنند، از بین رفته است. این در حالی است که حضور آمریکا بر خلاف تمام قوانین و کنوانسیون ها بوده و به مثابه نقض آشکار حاکمیت ملی است، بنابراین این کشور هرگز موفق نبوده و قادر به ارائه هیچ گونه توجیه و بهانه به مجامع بین المللی تحت شعار دروغین مبارزه با تروریسم نخواهد بود. علاوه بر این مقاومت ملی و مردمی پتانسیل ذخیره استراتژیک نهفته نزد مردم سوریه را حفظ می کنند. بنا بر این باید گفت که آخرین روش های احتمالی برای برخورد با آمریکائی ها و دیگر کشورهای حاضر در دست مردم سوریه بوده و این ملت حق دنبال کردن تمام راه ها و امکانات موجود برای رهایی از هر نوع وجود غیر قانونی در خاک سوریه را دارند.


به غیر از اشکال درگیری و جنگ، حق ملی و قوانین ملی و زیر مجموعه آن یعنی قوانین بین المللی، مردم سوریه را قادر به استفاده از تمام روش های موجود برای حفظ حاکمیت و وحدت میهن خود می سازد. به این ترتیب تصویر بعدی که نشان دهنده تداوم استراتژی ملی علیه تروریسم و ​​تعقیب بقایای آن به منظور نابودی کامل و ریشه کن کردن آن نه تنها در سوریه بلکه در امتداد تمام نقاط جهان است، روشن می شود، تروریسمی که با حمایت و پشتیبانی کشورهایی از آمریکا گرفته تا شیخ نشین های خلیج فارس و کشورهای اروپایی شکل گرفت، کشورهایی که به بهانه مبارزه با تروریسم به مردم خود خیانت کرده و مالیات های آنان را در این راه هزینه کردند.

 

آری این گونه عملیات نظامی ارتش شجاع سوریه در تمام مناطقی که گروه های مسلح با هر نام و برچسبی حضور دارند، ادامه خواهد داشت. این گروه ها هیچ مشروعیتی برای حضور در این مناطق با هر نوع توجیهات فریبنده و مسماهایی خلاف مبانی و ارزش های تمدن نداشته اند و هر نوع بازی با تعابیر و اصطلاحات هیچ تغییری در حقیقت موجود ایجاد نمی کند. بنا بر این پرتاب شدن در آغوش متجاوزین و استعمارگران حقایق میدانی را تغییر نداده و در نهایت امر وقایع میدانی اساس اعمال هر نوع فرمول و ساختار ملی خواهد بود، ساختاری که تنها مردم سوریه قادر به وضع و بنای آن بدون هیچ نوع دخالت خارجی بوده و آنان هستند که این ساختار را با فرمول انسجام کامل ملی بنا می نهند، ساختاری که منعکس کننده وضعیت تاریخی سوریه بر اساس ماهیت یکپارچه ای است که هماهنگی و محبت و برادری تحت قانون برادری و مساوات در حقوق وظایف را محقق می کند.

 

 

چاپ خبر