عمل به دین، با اندک معرفتی انسان را به رشد و بالندگی می رساند/نماز و عزاداری امام حسین(ع) کلید واژه های دین است
خبرگزاری شبستان: عضو بعثه مقام معظم رهبری گفت: اگر چه فهم عمیق دین، کار علما و فقهاست اما عمل به دین، انسان را با اندک معرفتی به رشد و بالندگی می رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، دکتر طوبی کرمانی عضو بعثه مقام معظم رهبری در همایش رهروان زینبی روستای محمدآباد مرکزی آران و بیدگل گفت: اگر چه فهم عمیق دین، کار علما و فقهاست اما عمل به دین، انسان را با اندک معرفتی به رشد و بالندگی می رساند.

وی افزود: اگر در جلسه عزاداری سیدالشهدا حاضر می شویم نه آن که به عزاداری ما نیازی باشد، بلکه امام حسین(ع) شهید شد که ما را به سعادت رهنمون سازد.

دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با انتقاد از کسانی که در شبکه های مجازی و ماهواره افرادی را الگوی خود قرار می دهند، گفت: باید کسی را الگوی خود قرار دهیم که خود زنده اند، لذا اهل بیت(ع) بهترین الگوی جوانان ما هستند.

کرمانی با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) خاطر نشان کرد: نماز از مهره های کلیدی دین است که قبول یا ردّ عبادات به مقبول یا مردود واقع شدن آن گره خورده است و نمازی که در اول وقت ادا شود با نماز امام زمان(عج) همراه است و این از ارزش های نماز اول وقت است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران، پیوستن و گره خوردن به دستگاه امام حسین(ع) را کلیدواژه دیگر دین دانست و افزود: اگر امام حسین(ع) و عزاداری عاشورا از شیعه گرفته شود، در واقع استقامت، ایثار و گذشت، شهادت از شیعه گرفته می شود.

دکتر طوبی کرمانی با ذکر فلسفه عزاداری، زیارت و گریه برای امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: گریه و عزاداری برای امام حسین(ع) و زینب(س ) دل را پاک می کند و آن پاکی می تواند آلودگی درون را شستشو دهد.

مشاور دبیر کل تقریب مذاهب افزود: توبه آلودگی درون را از بین می برد ولی اثر آن همچنان پابرجاست اما وقتی همراه با توبه دل را با حسین(ع) گره بزنیم، اثری از این آلودگی هم نخواهد ماند.

کرمانی با تاکید بر اینکه مربیان باید کلیدواژه های اساسی دین را به جوانان بشناسانند، گفت: اگر حسینی هستیم باید قطره وجودمان را از طریق حسین(ع) و زینب(س) به دریای وجود هستی بپیوندیم. 

شایان ذکر است؛ همایش رهروان زینبی با همکاری مشترک هیئت علی بن موسی الرضا(ع) روستای محمدآباد مرکزی، دبیرخانه دائمی آیین ها و همایش های مذهبی شهرستان آران و بیدگل و پایگاه مقاومت بسیج حضرت رقیه(س) در مرکز هیئت علی بن موسی الرضا(ع) این روستا برگزار شد.

چاپ خبر