بسیج دانش آموزی گل سرسبدنهادهای انقلاب است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان سمنان بسیج دانش آموزی را گل سرسبدنهادهای انقلاب عنوان کردو گفت: بسیج دانش اموزی ازقداست وزیبایی خاصی برخورداروهرکجاوارد شده تاثیرگذاربوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی در جمع دانش آموزان بسیجی و فرماندهان بسیج دانش آموزی استان سمنان  بسیج  را نهادی مقدس، دوست داشتنی و خوشنام  عنوان کردو افزود: بسیج، امتحان خود را در کشور داده است.

 

وی گفت: پیش از انقلاب اسلامی همراهی و هماهنگی دانش‌آموزان در مبارزات انقلابی، برای روحانیون، طلاب و انقلابیون روحیه‌بخش بود و بحمدالله امروز نیز دانش‌آموزان در پیگیری آرمان‌های انقلاب و مطالبات رهبری پیشتاز هستند.

 

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه  نماز اول وقت،اخلاص ودعا به بسیج ارزش داده است واین نهاد مقدس را زیبا کرده  است اضافه کرد: دانش اموزبسیجی باید باخدامرتبط ومأنوس باشد.

 

آیت الله شاهچراغی خاطرنشان کرد : جدیت در تحصیل  ، کسب فضایل اخلاقی ، دوری از غرور و تلاش برای پیشرفت جامعه وظیفه ای است که دانش آموزان بسیجی بیش از دیگران بر عهده دارند .

 

امام جمعه سمنان در توصیه ای به دانش آموزان ابراز امیدواری کرد:دانش اموزان باتوجه به قداست نام زیبای بسیج باید درحفظ بسیجی بودن کوشا باشند.

 

اجرای 78 برنامه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در سمنان

رئیس سازمان بسیج دانش اموزی استان سمنان نیز در این نشست از اجرای 78 عنوان برنامه شاخص به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در سراسر این استان خبر داد.

 

سرهنگ طاهری افزود: از مجموع 84 هزار دانش آموز جامعه هدف استان در حال حاضر 36 هزار نفر عضو بسیج دانش آموزی استان سمنان هستند.

 

وی اظهارکرد: از مجموع 714 مدرسه نیز جامعه هدف هستند در استان 541 واحد مقاومت بسیج دانش آموزی در مدارس مستقر است.

 

رئیس سازمان بسیج دانش اموزی استان سمنان تصریح کرد: شهید محمدحسین ذوالفقاری کوچکترین شهید این قشر با 12 سال سن و شهیده زینب کمایی از شهدایی که به دست منافقان به شهادت رسیده است به عنوان دو شهید شاخص بسیج دانش آموزی در سال جاری معرفی شده اند.

 

طاهری خاطرنشان کرد: استان سمنان 622 شهید دانش آموز راتقدیم انقلاب اسلامی کرده است که این امر یادآور رشادت و مجاهدت همه اقشار مختلف مردم خصوصا قشر دانش آموزی است.

 

وی ازاجرای 78 عنوان برنامه شاخص به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در سراسر این استان خبر دادوگفت:برنامه‌های مختلفی در سطح مدارس استان از جمله آذین‌بندی و فضاسازی، برگزاری صبحگاه سراسری، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان و ائمه جمعه در شهرستان ها، تجلیل از دانش آموزان نخبه، دیدار با خانواده معظم شهدای قشر دانش آموز و معلم، عطرافشانی قبور شهدای دانش آموزتدارک دیده شده است.

 

رئیس سازمان بسیج دانش اموزی استان سمنان ،برگزاری نشست‌های معرفتی و بصیرتی حلقه های صالحین، برگزاری میقات صالحین در محل نماز جمعه، اجرای پدافند غیرعامل در مدارس استان و شهرستان ها در هر شهرستان در یک مدرسه و حضور سازمان یافته دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان را ازجمله برنامه های دیگر این هفته عنوان کرد.

چاپ خبر