داروی مورد نیاز زائران پاکستانی تامین شده است
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وظیفه تشکیلاتی خود را تامین سلامت و بهداشت زائر اعلام کرد و گفت: داروی مورد نیاز زائران پاکستانی تامین شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، محمد رضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان امروز (6 آبان) در جلسه ای اعضای ستاد مردمی اربعین گفت: خدمات رسانی به زائران حسینی در اولویت قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه روند خدمات رسانی به زوار پاکستانی از کیفیت بالا برخوردار است، افزود: زوار پاکستانی برای مردم مهمان نواز استان ما، عزیز هستند و قدمهای آنان را سرمه چشم خود قرار می دهیم زیرا که می دانیم خدمت رسانی به زائر یک نوع عبادت است که ثواب آن در این دنیا و آخرت نصیب انسان می شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه پیشگیری یکی از مهمترین خدمات دانشگاه علوم پزشکی که به زوار پاکستانی ارائه می کند، ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری های واگیردار در پاکستان اقدامات پیشگیرانه دانشگاه از همان بدو ورود زائران به کشور آغاز می شود.

 

میری اعلام کرد: بروشور برای زوار به سه زبان انگلیسی، فارسی و اردو آماده شده که به زوار ارائه می شود.

 

وی افزود: کارشناسان محیط دانشگاه نظارت کامل بر آب و مواد غذایی زوار خواهند داشت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تجهیز زائر سرای امام رضا به خدمات اوژانس و درمانی خبر داد و گفت: یک درمانگاه به همراه اتاق بستری در زائرسرا دایر شده که در آن یک پزشک به طور شایسته مستقر است.

 

میری با پیش بینی اینکه 100 تخت بستری برای اتفاقات احتمالی در بیمارستانهای زاهدان پیش بینی شده است، گفت: بیشترین حجم مراجعات به درمانگاه زائر سرای امام رضا علیه السلام از غروب تا پاسی از شب است که در این باره تدابیر لازم اندیشیده شده و داروی مورد نیاز تامین شده است.

 

 

  

 

چاپ خبر