حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
اربعین حسینی مقدمه ریشه کنی ظلم و تباهی در عالم بشریت است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: زائران اربعین حسینی با حضور در این همایش عظمت خون شهدا را به ثمر نشانده و مقدمه ریشه کنی ظلم و تباهی را در عالم بشریت فراهم می‌آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه، پنج شنبه 4 آبان در جلسه درس اخلاق که به همت هیات شهدای گمنام در حسینه فاطمةالزهرا(س) برگزار شد، در تبیین اینکه زیارت امام حسین(ع) اجر و پاداش شهید را دارد، عنوان کرد: حماسه با شکوه پیاده روی اربعین عالی‌ترین تجلی حرمت گذاری به امام حسین(ع) و اولیای الهی است زائران حسینی با حضور در این همایش عظمت خون شهدا را به ثمر نشانده و مقدمه ریشه کنی ظلم و تباهی را در عالم بشریت فراهم می‌آورند.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه حرمت شکنی راهپیمایی اربعین حربه دشمن برای مبارزه را این حماسه با عظمت است، گفت: اگر آنان نتوانند حرمت این حرکت معنوی را بشکنند به تقلیل آن اقدام می‌کنند تا تعداد زائران اربعین حسینی را کاهش دهند که مبدا این گردهمایی بی نظیر در جهان انعکاس یافته و جلوه نمایی کند.

وی به کار بردن لفظ خالی "پیاده روی اربعین" را حرمت شکنی این حرکت عظیم دانست و بیان کرد: این حرکت یک پیاده روی خانوادگی در صبح جمعه به امید برنده شدن یک دستگاه پراید نیست بلکه حماسه و همایش با عظمتی است که باید به احترام بیان شود.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان حضور در راهپیمایی با عظمت اربعین را انتقام بی حرمتی خاندان رسول خدا(ص) در روز عاشورا بیان کرد و گفت: احترام اولیای الهی به قدری بالا است که توصیه می‌شود انسان برای زیارت آنان پا برهنه به سوی آن بزرگان بشتابد.

این استاد حوزه علمیه راهپیمایی اربعین حسینی را از نشانه‌های خداوند و یک رویداد غیر عادی بیان کرد و اظهار داشت: برخی با این اتفاق مهم مشکل دارند و نمی‌توانند حضور 20 میلیونی زائران اربعین که از نشانه‌های الهی است را مشاهده کنند. کسانی که روزی در حضور پیامبر(ص) آیات الهی را به سخره می‌گرفتند امروز نسل همانها اربعین حسینی را به مسخره می‌گیرند.

وی همایش بزرگ اربعین حسینی را یک حرکت مردمی دانست و ابراز کرد: خداوند متعال قلوب مومنین را در این ایام متحول می‌کند و این نشانه نصرت الهی است امام راحل فرمودند: هرگاه مشاهده کردید دلها یکباره متحول شد بدانید نصرت الهی در راه است؛ بنابراین حرمت این حرکت با عظمت باید حفظ شود و کسانی که نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند برنامه‌ استقبال از کسانی که در این همایش حضور داشتند را فراهم آورند چرا که این عمل اجر و پاداش زیارت را به همراه خواهد داشت.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: مسؤولان به اربعین حسینی احترام بگذارند چرا که احترام به این حماسه با شکوه احترام به اولیای الهی و بی حرمتی نسبت به این همایش با عظمت عین بی حرمتی به اهل بیت(ع) است.

چاپ خبر