اهدای ۲۷۱ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی همدان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح اهدای کتاب تاکنون ۲۷۱ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی همدان اهداء شده است.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: از ابتدای اجرای طرح اهدای کتاب تاکنون 271 هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی اهدا شده که از این میزان 21 هزار نسخه در شش ماهه نخست سال جاری بوده است.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه فرهنگ اهدای کتاب در بین مردم استان نهادینه شده است، افزود: با نهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها و دل‌ها می توان اقدام به همگانی کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه کرد.

 

زارعی بیان کرد: این طرح یک طرح جنبشی و مردمی است تا کتاب‌های محبوس شده از کتابخانه‌های شخصی خارج شود و برای استفاده عمومی جهت نشر دانش به اشتراک گذاشته شود که بهترین مکان برای این اشتراک گذاری کتابخانه‌های عمومی می باشند.

 

وی تصریح کرد: همچنین 20 هزار نسخه نشریه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جذب و در ایستگاه های مطالعه، اماکن عمومی، اصناف، در بین عشایران، درمانگاه ها و مطی پزشکان توزیع شده است.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان بیان داشت: در حال حاضر استان همدان دارای 22 ایستگاه مطالعه فعال و سه ایستگاه مطالعه سیار دارد.

 

زارعی از فعالیت 110 باب کتابخانه عمومی در استان خبرداد و اظهار کرد: از این تعداد 97 باب کتابخانه نهادی و 13 باب کتابخانه مشارکتی و مستقل است.

 

وی با بیان اینکه از مجموع کتابخانه های عمومی استان، 63 باب شهری و 47 باب روستایی در استان فعال است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 73 هزار و 210 نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند.

 

چاپ خبر