بارش پاییزی در شمال و غرب کشور
خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا تداوم فعالیت سامانه بارشی را در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، بخش های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز به صورت بارندگی خواهیم داشت.

احد وظیفه، مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای کشور به خبرنگار شبستان گفت: امروز و فردا تداوم فعالیت سامانه بارشی را در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، بخش های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و غرب زنجان به صورت بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

 

وی با بیان اینکه روز جمعه دامنه بارش ها علاوه بر این نواحی به خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز گسترش می یابد، افزود: روز شنبه با تضعیف سامانه بارشی، بارش پراکنده در برخی نقاط گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: شدت بارش امروز پنجشنبه در برخی نقاط گیلان و مازندران و روز جمعه در برخی نقاط گیلان و غرب مازندران پیش بینی می شود.

 

وظیفه یادآور شد: روز شنبه ( 22 مهر) در استان های ساحلی خزر و اردبیل و روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان های نوار شمالی کشور روند افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

 

وی درباره وضعیت هوای شهرهای مختلف کشور نیز گفت: اهواز با 38 درجه سانتیگراد و بوشهر و بندرعباس با 37 درجه سانتیگراد گرم ترین شهرهای کشور در روز جمعه ( 21 مهر) پیش بینی می شوند و شهرکرد با دمای منفی یک درجه به عنوان سردترین شهر کشور خواهد بود.

 

وظیفه درباره وضعیت هوای تهران نیز توضیح داد و گفت: آسمان تهران امروز صاف، گاهی وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر خواهد داشت و در گرم ترین زمان 27 درجه سانتیگراد و در خنک ترین حالت 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه آسمان تهران در روز جمعه صاف، گاهی وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر و افزایش باد پیش بینی می شود، ادامه داد: دمای هوای تهران تا روز شنبه تغییر محسوسی نخواهد داشت.

 

چاپ خبر