هشدار «پوتین» نسبت به تغییر تاکتیک تروریستهای سوریه و عراق
خبرگزاری شبستان: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: تروریستها در سوریه و عراق تاکتیک خود را تغییر دادند و پایگاه های جدیدی در کشورهای دیگر تاسیس کرده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز چهارشنبه (12 مهر) در شانزدهمین نشست رؤسای سرویس امنیتی در شهر کراسنودار در جنوب روسیه ، خواستار شناسایی تروریستهای خارجی شد که از سوریه و عراق به خانه هایشان بازگشتند تا فعالیت های تروریستی شان را در آنجا ادامه دهند.

پوتین از جامعه بین المللی خواست تا از سیاست یک بام و دو هوا در مبارزه با تروریسم بپرهیزند و به مهمترین قطعنامه های شورای امنیت در این زمینه پایبند باشند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: ما از رویکرد یکپارچه در مبارزه با تروریسم و ممنوعیت گسترش افکار تروریستی و تامین مالی تشکیلات مسلحانه غیر قانونی حمایت می کنیم و ما با سیاست دوگانه در مبارزه با تهدید اصلی مخالف هستیم.  

وی افزود: تروریستها در سوریه و عراق تاکتیک را تغییر دادند و تشکیل پایگاه های جدید در کشورهای دیگر در منطقه را آغاز کردند.

پوتین تاکید کرد: فعالیتهای مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق هنوز زیرساخت و توانایی تروریستها را از بین نبرده است.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: باید این تروریستها شناسایی و به سرعت نابود شوند.

در همین راستا، «دیمیتری بیسکوف» سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: انتظار می رود که ولادیمیر پوتین با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان همکاری نظامی فنی را بررسی کنند.

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر