طرح دادرس در کرمانشاه کلید خورد
خبرگزاری شبستان: دوره های آموزش طرح دادرس (دانش آموز آماده در روز های سخت )برای دانش آموزان عضو هلال احمر استان کرمانشاه در اردوگاه سراب قنبر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه ، دوره ی آموزش مهارت های هلال احمر و کمک های اولیه برای دانش آموزان استان کرمانشاه به  مدت 1 روز و در قالب دو دوره مجزا برای دختران و پسران برگزار شد.

 

سلیمان محبی مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه، در بازدید از این اردو بر لزوم یادگیری کمک های اولیه تاکید کرد و گفت: دانش آموزان باید در جهت فراگیری کمک های اولیه تلاش کنند تا بتوانند در صورت نیاز به همنوعان خود کمک کنند زیرا در صورت رخ دادن حادثه وجود فردی که به کمک های اولیه آگاه باشد می تواند جان یک نفر را نجات دهد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه در موقع رخداد حادثه تا رسیدن کمک از طرف تیم ها پزشکی اورژانس ممکن است مدت زمانی طول بکشد می توان با فراگیری کمک های اولیه در  زمان وقوع حادثه به سرعت به مصدوم کمک کنیم  تا از خطر احتمالی نجات پیدا کند.

 

وی هچنین  آموزش دادن کمک های اولیه به اطرافیان را توسط دانش آموزان توصیه کرد و گفت: دانش آموزان میتوانند با فراگیری  کمک های اولیه این آموزش ها به خانواده واطرافیان نیز انتقال دهند تا بتوانیم از این طریق به جامعه سالم تری دست پیدا کنیم و از اتفاقات ناگوار احتمالی  جلوگیری کنیم.

چاپ خبر