هنرمندان با زبان گویای هنر آسیب های اجتماعی را بیان کنند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه، با بیان اینکه زبان فرهنگ و هنر اثرگذاری بسیار بالایی در جامعه دارد، گفت: هنرمندان با خلق آثار هنری می‌تواند مشکلات جامعه را با زبان گویای هنر معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، علیرضا گودرزی مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه، چهارشنبه(22 شهریور) در آیین افتتاح گالری عکس جشنواره منطقه ای شبدیز در جمع خبرنگاران گفت: میزبانی استان کرمانشاه در برگزاری پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای سینما جوان یک رخداد فرهنگی خوبی برای این استان است.

 

وی با اشاره به اثر گذاری بالای زبان فرهنگ و هنر در جامعه، اظهار کرد: دستان توانمند هنرمندان با خلق آثار هنری می تواند جامعه را به سمت شناساندن مسائل و آسیب های اجتماعی پیش ببرد.

 

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه، اظهار کرد: هنرمندان با خلق آثار هنری می‌تواند مشکلات اجتماعی را با زبان گویای هنر به جامعه معرفی کنند.

 

وی بیان کرد: برای هر عکس یا فیلمی ساعت‌ها تلاش می‌شود لذا به اندازه یک کتاب مفهوم دارد و می‌تواند ما را در داشتن جامعه ای سالم بسیار کمک کند.

 

گودرزی، با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که از استان کرمانشاه به عنوان سینه ستبر و چهره زیبای ایران یاد کردند، عنوان کرد: ایران مهد فرهنگ و هنر است و جای جای این استان از نقاط مرزی تا مرکز شهر دارای آثاری از این فرهنگ و هنر غنی است.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: علی رغم کمبودها و برخی انتقاداتی که بر جشنواره هست شاهد اجرای خوبی بودیم و امید است که این روزها با توانایی و خلاقیتی که هنرمندان در خلق آثار دارند زیبایی های کرمانشاه را به خوبی به تصویر بکشند.

 

گفتنی است، پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای سینما جوان(شبدیز) از امروز تا(۲۵ شهریور) با حضور فیلمسازان، عکسان و فیلمنامه نویسان استان های البرز، اردبیل، ایلام، کرمانشاه، قزوین، گیلان، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان در تالار انتظار برگزار می شود.

 

چاپ خبر