برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره میانمار
خبرگزاری شبستان: شورای امنیت سازمان ملل فردا درخصوص خشونت های میانمار نشستی را برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعضای شورای امنیت سازمان ملل  فردا (چهارشنبه 22 شهریور) برای بحث و بررسی در خصوص خشونت و کشتار در میانمار که به فرار بیش از 300 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا به بنگلادش شده است، گردهم جمع خواهند شد.

با افزایش نگرانی های بین المللی درباره تشدید خشونت در ایالت راخین(اراکان) در غرب میانمار، انگلیس و سوئد خواستار برگزاری نشست فوری در این باره شدند.

«زید بن رعد» کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در سی و ششمین دوره افتتاحیه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، اعلام کرد: آنچه در میانمار رخ می دهد، شبیه پاکسازی نژادی است.

رعد این عملیات امنیتی وحشیانه ضد مسلمانان روهینگیا را محکوم و تاکید کرد: در اقدامات نیروهای امنیتی میانمار ضد مسلمانان اصول اساسی حقوق بین الملل رعایت نشده است.

در همین راستا، نماینده انگلیس در سازمان ملل درباره گفت: اعضای شورای امنیت درباره تداوم این وضعیت بحرانی در روهینگیا بسیار نگرانند.

برهمین اساس، «آنگ سان سوچی» رهبر کنونی میانمار و دارنده جایزه صلح نوبل به دلیل سرکوب اقلیت مسلمان در این کشور با انتقادهای بین المللی تندی مواجه شده است.

شورای امنیت در پایان آگوست گذشته نشست فوری را برای بررسی خشونت در میانمار برگزار کرد؛ اما از این نشست هیچ بیانیه رسمی را صادر نشده است.

چاپ خبر