تعیین تکلیف اراضی ۱۴ روستا موقوفه در استان همدان
خبرگزاری شبستان: كارشناس هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف استان همدان، از تعیین تکلیف اراضی ۱۴ روستا موقوفه در استان همدان خبرداد و گفت: همچنین ۱۷ هزار هکتار از اراضی موقوفه سطح استان نیز تعیین تکلیف شدند.

رامین غلامی، کارشناس هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: ، به منظور گسترش تعاملات بین دستگاه های اجرایی و نهادهای سطح استان همدان 400 جلسه مشترک بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و نهادهای اجرایی سطح استان همدان از ابتدای سال جاری برگزار شده است.

 

وی افزود: با توجه تأکیدات نماینده معظم و ریاست سازمان اوقاف کشور و در راستای شعار امسال سازمان اوقاف و امور خیریه جلسات مشترک بین این اداره کل و سایر نهادهای استان برگزار شده و طی ماه های آینده با برنامه ریزی صورت گرفته به صورت ثابت ادامه خواهد داشت .

 

وی تصریح کرد: در راستای دفاع از حقوق موقوفات و تبدیل بقاع متبرکه به عنوان قطب های فرهنگی از ابتدای سال جاری سند مالیکت 4 هزار و 950 هکتار از اراضی موقوفه سطح استان و سند یک هزار و 836 رقبه در کل استان با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک اخذ شده است .

 

کارشناس هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف استان همدان عنوان داشت : در طی جلسات هماهنگی با اداره منابع طبیعی نیز با پیگیری های انجام شده در سطح استان 17 هزار هکتار از اراضی موقوفه و  اراضی 14 روستای موقوفه استان همدان تعیین تکلیف شده است .

 

غلامی خاطر نشان کرد: جلسات مشترکی نیز با حضور نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در زمینه تبدیل به احسن اراضی موقوفه شهرستان های کبودرآهنگ و شهر لاله جین برگزار شده است .

 

وی با اشاره به هدف گذاری اجرای مطلوب  فعالیت ها و برنامه های قرآنی در سطح اداره کل اوقاف استان همدان، افزود : جلسات مشترکی در این راستا با همکاری شورای گسترش فعالیت های قرانی استان همدان انجام پذیرفته است .

 

وی بیان داشت : در این جلسات تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور بررسی جزئیات همکاری های پیش رو در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر این امر در حال جریان است.

چاپ خبر