اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه ملی تایلند
خبرگزاری شبستان:تعداد ۲۰۰ جلد کتاب با موضوعات فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به همت رايزني فرهنگي كشورمان به کتابخانه ملی تایلند، اهداء شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از  روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مراسم اهدای 200 جلد کتاب با موضوعات فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، با حضور محسن محمدی، سفیر و محمدرضا زینلی، رايزن فرهنگي كشورمان به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ايران به کتابخانه ملی تایلند، برگزار شد.

 

اين مراسم با پخش فیلم کوتاهی در مورد معرفی فعالیت‌ها و آشنایی با کتابخانه ملی تایلند آغاز شد و با سخنراني کاچون، قائم مقام بخش هنرهای آزاد وزارت فرهنگ تایلند در خصوص اهميت و جايگاه فرهنگ و هنر ايران‌زمين در تایلند و تأكيد بر توسعه همکاری دوجانبه با ایران، ادامه يافت.

 

محمدی، سفیر کشورمان با اشاره به تاریخچه روابط ایران و تایلند، از ابزار آمادگی وزارت فرهنگ و نهادهای زیر مجموعه برای همکاری دوجانبه استقبال كرد و گفت: سفارت ایران در تایلند و رایزنی فرهنگی ايران و سایر نهادهای وابسته نیز، آمادگی کامل برای همکاری‌های همه جانبه را دارند.

 

اين مراسم با اهداي كتاب به کتابخانه ملی تایلند و بازدید از بخش‌های مختلف اين کتابخانه به ويژه آثار قدیمی و باستانی، به پايان رسيد.

 

همچنين، مقرر شد 200 جلد کتاب‌ فرهنگ و تمدن ايران در بخش «ایران» اين كتابخانه قرار داده شود تا مراجعه‌كنندگان از آن بهره‌مند شوند.

 

کتاب‌هايي با موضوعات فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، معارف اسلامی و شیعی، هنر و تاریخ و زبان و ادبیات فارسی و ایرانی به زبان های انگلیسی، تائی , فارسی و عربی به کتابخانه ملی تایلند اهدا شد.

 

چاپ خبر