توسط موسسه جامعه القرآن استان تهران؛
ربات آزمون حفظ قرآن کریم جهت خودآزمایی محفوظات قرآنی حفاظ طراحی شد
خبرگزاری شبستان: مسئول روابط عمومی موسسه جامعه القرآن استان تهران با اشاره به طراحی و راه اندازی اولین ربات آزمون حفظ قرآن توسط واحد فناوری اطلاعات موسسه گفت: این ربات با هدف خودآزمایی از محفوظات قرآنی حافظان قرآن در تلگرام راه اندازی شده است.

منیر روحی، مسئول روابط عمومی موسسه جامعه القرآن استان تهران در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به طراحی و راه اندازی اولین ربات آزمون حفظ قرآن کریم گفت: این ربات توسط واحد فناوری اطلاعات موسسه طراحی شده است.

وی با اشاره به تولید این ربات در تلگرام خاطرنشان کرد: این ربات با هدف امتحان و خودآزمایی از محفوظات قرآنی حافظان قرآن راه اندازی شده است، همچنین قابلیت انتخاب محدوده سوالات مثل حفظ کل قرآن، 20 و 10 جز در این ربات تدارک دیده شده است.

روحی ادامه داد: تعداد 20 سوال در پیش فرض اولیه برای هر آزمون در این ربات است که کاربران می توانند بعد از آزمون نتیجه را مشاهده کنند، سوالات در این آزمون به وسیله هوش مصنوعی طرح شده است.

مسئول روابط عمومی موسسه جامعه القرآن استان تهران اظهار کرد: 20 آزمون آخر هر حافظ در بخش کاربری ربات نگهداری می شود و قابل جستجو جهت ارتقای بعد آموزش کاربرای خواهد بود این درحالی است که در صورت پاسخ صحیح به هر سوال امیتاز کاربر در ربات زیاد می شود.

وی با اشاره به امکان اشتراک گذاری نتایج آزمون برای دوستان یا اساتید توسط کاربر تصریح کرد: به این ترتیب که هر کاربر بعد از هر آزمون می تواند نمره آزمون خود را برای دیگران ارسال کند و در صورتی که امتیاز کاربر از این طریق افزایش یابد توسط موسسه تقدیر می شود.

روحی با اشاره به افزایش بخش های کاربردی تر به این ربات گفت: "هم مباحثه آنلاین" ، "ختم های گروهی قرآن و صلوات" به زودی توسط واحد فناوری موسسه به این ربات اضافه خواهد شد.

 

چاپ خبر