جشن تولد شهید مدافع حرم «سجاد طاهرنیا» برگزار شد
خبرگزاری شبستان: جشن تولد شهید مدافع حرم «سجاد طاهرنیا» با حضور خانواده معظم این شهید بزرگوار و عموم مردم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت،‌ سی و دومین سالروز جشن تولد شهید مدافع حرم «سجاد طاهرنیا» عصر امروز (۲۳مرداد) بر سر مزار شهید واقع در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

 

 این مراسم  با حضور عموم مردم و خانواده شهدای مدافع حرم و همرزمان شهید با روایت گری کربلایی محمد لطیفی برگزار شد.

 

امروز تولد شهیدی بود که برای دفاع از حرمین سوریه احساس تکلیف کرد و با جان خود به استقبال شهادت رفت و فرزند کوچک خود را هیچوقت ندید.

 

شهید سجاد طاهری نیا از اهالی خطه سرسبز گیلان و شهر رشت در تاریخ ۲۳ مرداد ماه سال ۱۳۶۴ در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. پدرش پاسدار بود و مادرش در تربیت دینی او اهتمام کامل داشت. سجاد طاهری نیا پس از گذراندن دوره تحصیلات متوسطه و در سن ۱۸ سالگی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق شد و قدم در راهی نهاد که پدرش در آن جوانی را سپری کرده بود.

 

با شدت گرفتن درگیری ها در عراق و سوریه سجاد طاهر نیا تصمیم گرفت به سوریه برود و از حرم اهل بیت و اسلام ناب محمدی که در معرض خطر تعرض تروریست های تکفیری قرار گرفته اند دفاع کند و برای اعزام به سوریه تلاش های فراوانی داشت.

 

بالاخره پس از تلاش های فراوان موفق به کسب اجازه فرماندهان سپاه برای اعزام شد اما از آن جایی که تولد فرزند شهید نزدیک بود، فرمانده سپاه گیلان نام سجاد طاهری نیا را از کاروان اعزامی حذف کرد.

 

به نقل همسر شهید، وقتی سجاد از حذف نامش خبردار شد به شدت ناراحت شد و حتی با التماس و گریه و زاری همسر و سپس فرمانده اش را راضی کرد تا اعزامش به تاخیر نیفتد و در تهایت هم با همان کاروان راهی سرزمین شام شد.

 

شهید سجاد طاهری نیا در کنار سایر مدافعین حرم در شهر حلب حاضر شد و جان شیرینش را در دفاع از حرم بی بی زینب فدا کرد، وی در اولین روز آبان ماه مصادف با روز عاشورای حسینی در منطقه عملیاتی حلب، به دوستان شهیدش ملحق شد تا برای همیشه روزی خور خدای شهیدان باشد.

 

از سجاد طاهری نیا یک دختر و یک پسر به یادگار مانده است، پسرش ۲۰ روزه بود که خبر شهادت پدرش را آورده اند و تنها دیدار او با پدرش در روز مراسم تشییع شهید رقم خورد.

چاپ خبر