مسجدی ها در زمینه سازی ظهور حضرت امام زمان(عج)، نقش مهمی دارند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه نوشهر گفت: مسجدی ها با ساختن و مهیا کردن خویش قبل از ظهور اباصالح(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در زمینه سازی ظهور آن حضرت، نقش مهمی بر عهده دارند.

حجت الاسلام محمود مشایخ، امام جمعه نوشهر، امروز (19 مرداد) درباره نقش مسجدی ها در زمینه سازی ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در گفتگو با خبرنگار شبستان در ساری گفت: مسجدی ها، بخشی از مردم و جامعه هستند و وظایفی بر عهده دارند.

 

وی با اشاره به اینکه تمام مردم باید مسجدی و اهل نماز باشند که متاسفانه برخی اینطور نیستند، اظهار کرد: شخصی که شیعه امام علی(علیه السلام) است باید مسجدی و اهل نماز باشد.

 

حجت الاسلام مشایخ بیان کرد: مسجدی ها هم مانند مابقی مردم، منتظر ظهور آقا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند و دعا و آه و ناله و استغاثه به درگاه خدا برای ظهور آن حضرت، می کنند تا ظهور آن امام همام، نزدیک تر شود.

 

وی با بیان اینکه نماز از ضروریات است و با قبولی این مهم، مابقی اعمال نیز پذیرفته می شود، ابراز کرد: مسجدی ها و نمازگزاران، نقش مهمی جهت ظهور حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دارند و مابقی مردم نیز وظایفی دارند و هنگام ظهور آن حضرت از خدمتگزاران آن حضرت می شوند جز برخی افراد که لجوج و لجباز باشند.

 

حجت الاسلام مشایخ گفت: مسجدی ها با ساختن و مهیا کردن خویش قبل از ظهور اباصالح(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در زمینه سازی ظهور آن حضرت، نقش مهمی دارند چرا که امر به معروف و نهی از منکر می کنند، نماز به پا می دارند، دعا می خوانند و خود را متصل به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) می کنند و مبارزه با ظلم را در برنامه های زندگی خویش، دارند.

 

وی اظهار کرد: مسجدی ها با اجرای احکام اسلام و تفکر والا و ارزشمند از لشکریان حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار می گیرند و مابقی مردم نیز می توانند از سربازان آن حضرت باشند.

 

حجت الاسلام مشایخ بیان کرد: زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در تمام طول عمر و در هر مکان و زمانی باید صورت گیرد و فقط مربوط به پنج شنبه ها نیست بلکه همواره باید به این مهم، توجه داشت.

 

وی ابراز کرد: ایرانیان در روز جمعه به برپایی نماز جمعه و در شب پنج شنبه به خواندن دعای کمیل و در صبح آدینه به دعای ندبه، اقدام می کنند و مردم نوشهر نیز  همانند دیگر هم میهنان خود در مسجد جامع و مابقی مساجد برای ظهور مهدی فاطمه(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، به برگزاری این برنامه ها و استغاثه به درگاه خدا جهت ظهور آن حضرت، می پردازند.

چاپ خبر