تقی ضرابی در گردهمایی هنرمندان در اعتراض به لغو کنسرت های موسیقی/
نباید ناخواسته موسیقی اصیل این سرزمین را تضعیف کرد
خبرگزاری شبستان:عضو هیات مدیره خانه موسیقی با بیان اینکه نباید ناخواسته موسیقی اصیل این سرزمین را تضعیف کرد، گفت: برخی خواسته یا ناخواسته با تمام قدرت و جدیت شریک عوامل بیگانه در تهاجم فرهنگی مشغول تضعیف موسیقی اصیل این سرزمین هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان،گردهمایی هنرمندان و اهالی موسیقی به لغو کنسرت ها عصر چهارشنبه 11 مرداد در خانه موسیقی برگزار شد.

 

در این مراسم تقی ضرابی، عضو هیات مدیره خانه موسیقی گفت:در عصری که کشورهای دیگر عکس هنرمندان شان را روی اسکناس چاپ می کنند این زشت است که من  بگویم بیاید یک جا به من بدهید که کارم را ارایه بدهم، من مانند یک آینه ام در برابر زشتی ها، هر کس با من زشت صحبت کند با وی زشت صحبت می کنم، به این دلیل که کار من کار انسان سازی است، من و امثال من معمار افکار انسان ساز هستیم و هرگز به خاطر مادیات در این عرصه پا نگذاشتیم.

 

 عضو هیات مدیره خانه موسیقی نیز با قرائت دیدگاه های امام خمینی (ره) درباره موسیقی و فرهنگ و هنر گفت: بعضی از مدیران فرهنگی و مسئولان ناآگاه خواسته یا ناخواسته با تمام قدرت و جدیت شریک عوامل بیگانه در تهاجم فرهنگی مشغول تضعیف موسیقی اصیل این سرزمین هستند، تا جایی که حتی مداحان و قاریان 114 سوره قرآن از خرده فرهنگ های موسیقی بیگانه استفاده می کنند؛ اقتدار فرهنگی چه شد و چگونه می توان سکوت کرد و با احترام برخورد کرد..

 

وی خاطر نشان کرد: بحران های اجتماعی و فردی معاصر پیش از آنکه ناشی از عقب ماندگی اقتصادی سیاسی، نظامی باشد ناشی از انحطاط فرهنگی و اخلاقی و بی توجهی به فضایل اخلاقی و اعتقادات ملی و مذهبی است..

چاپ خبر