نمایش های روز دوم جشنواره ملی آئین های نمایشی رضوی به اجرا رفتند
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره های رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در دومین روز ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی، نمایش های برگزیده به اجرا رفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، عالمه ممبینی، مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره های رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 9 مرداد ) به خبرنگاران، گفت: ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی به میزبانی این استان در یاسوج در حال برگزاری است.

 

وی با بیان اینکه از هشت اثر برگزیده از سراسر کشور چهار مورد از این آثار در حوزه شبیه خوانی است، اظهار داشت: چهار اثر دیگر در حوزه آئین های نمایشی است.

 

ممبینی، بابیان اینکه برنامه های روز دوم ( هشتم مرداد ) این جشنواره ملی شب گذشته به اجرا رفتند، عنوان کرد: شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد و شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش ساعت 20 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: اتالو از خراسان رضوی، برای حکیمه از استان بوشهر، شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان و نقل ضامن از آذربایجان شرقی ساعت 21 به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد، شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش و شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان ساعت 22 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

ممبینی، گفت: نقل ضامن از آذربایجان شرقی، اتالو از خراسان رضوی، برای حکیمه از استان بوشهر و شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان ساعت 23 به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

شایان ذکر است، آئین اختتامیه ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی، 10 مرداد ماه جاری ساعت 9 صبح در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

چاپ خبر