باید در شادی ائمه شاد و در غم آنها غمگین باشیم
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه بارگاه منور و نورانی امام رضا (علیه السلام) مایه افتخار ایران و مسلمانان است گفت:باید در شادی ائمه شاد و در غم آنها غمگین باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 5 مرداد ) در نشست ستاد مردمی جشن های دهه کرامت استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک این دهه، گفت: وجود بارگاه منور و نورانی امام رضا (علیه السلام) مایه افتخار ایران و مسلمانان است.

وی به ویژگی برجسته امام رضا (علیه السلام) در حدیث معروف سلسله الذهب اشاره و اظهار داشت: با توجه به راویانی که این حدیث را نقل کرده اند و همه از معصومین هستند، این موضوع از ویژگی های این امام همام محسوب می شود.

 

آیت الله حسینی، عنوان کرد: افرادی که ولایت امام رضا (علیه السلام) را پذیرفتند شیعه 12 امامی هستند و این موضوع نیز از دیگر ویژگی های امام رضا (علیه السلام) است.

 

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد، همه مردم این استان را از شیعیان دانست و اضافه کرد: هر چند در زمینه بزرگداشت ائمه اطهار (علیهم السلام) فعالیت هایی صورت می گیرد، ولی این اقدامات شایسته مردم استان نیست.

 

وی به برتری جنبه مادی فعالیت ها در طول تاریخ بر جنبه معنوی آنها اشاره کرد و یادآور شد: برخی افراد دنیا را نقد و آخرت را نسیه می دهند که این موضوع باعث اسقبال از مسائل مادی به نسبت موضوعات معنوی می شود.

 

آیت الله حسینی، ائمه اطهار (علیهم السلام) را واسطه فیض و شفاعت کننده در آخرت دانست و اذعان کرد: هر چند ائمه را از لحاظ قلبی دوست داریم ولی متاسفانه به صورت عملی فعالیتی در راستای معرفی آنها انجام نمی دهیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه باید در شادی ائمه شاد و در غم آنها غمگین باشیم، خاطرنشان کرد: هنوز به وضعیت مطلوب احترام به ائمه (علیهم السلام) نرسیدیم.

 

وی در ادامه، ایمان را بر دو قسم دانست و ابراز داشت: یک نوع ایمان راسخ، ریشه دار و عمیق بوده که در سینه ها و دل ها مثل درخت تنومند ریشه کرده و با هیچ طوفانی از بین نخواهد رفت.

 

آیت الله حسینی، دومین ایمان را عاریتی عنوان و اضافه کرد: انسان در ایمان عاریتی با سرد و گرمی تغییر می کند که این نوع ایمان ریشه دار، مسقر و پایدار نخواهد بود.

 

امام جمعه یاسوج، با بیان اینکه مومنین به شهادت در برابر ایمان واقعی افتخار می کنند، اظهار داشت: باید هر شخص به اندازه توان خود به صورت عملی در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت (علیه السلام) تلاش کند.

چاپ خبر