وقوع گرد و خاک در استان های جنوبی کشور
خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده، در جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و بوشهر با باد و گرد و خاک همراه خواهد بود.

احد وظیفه، مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبستان گفت: امروز به دلیل وجود جریان های خنک شمالی و گذر موج تراز میانی جو در گیلان، برخی نقاط مازندران و اردبیل بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

 

وی افزود: در بخش های شمالی آذربایجان شرقی و غربی افزایش ابر و در بعدازظهر رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

 

وظیفه درباره وضعیت هوای کشور در روز چهارشنبه گفت: فردا بارش پراکنده باران در شرق گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش ابر و رگبار باران در استان های گلستان و خراسان شمالی طی روز پنجشنبه، افزود: از روز پنجشنبه در نیمه غربی کشور و سواحل خزر روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

 

وی یادآور شد: طی سه روز آینده، در جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و بوشهر با باد و گرد و خاک همراه خواهد بود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: از روز چهارشنبه در شرق کشور، گاهی وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی مناطق به ویژه زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

 

وظیفه درباره وضعیت هوای شهرهای مختلف کشور نیز اظهارداشت: اهواز با 51 درجه سانتیگراد همچنان گرم ترین شهر کشور محسوب می شود و وضعیت هوای این شهر طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه صاف در بعضی ساعات باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: شهرکرد، سنندج و همدان به ترتیب با دمای 12، 13 و 14 درجه سانتیگراد خنک ترین شهرهای کشور طی دو روز آینده پیش بینی می شوند.

 

وی با اشاره به وضعیت هوای تهران گفت: آسمان تهران روزهای چهارشنبه و پنجشنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوای تهران در این روزها، در گرم ترین زمان 38 درجه و در پایین ترین حالت 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

چاپ خبر