چاپ و توزیع پوستر سلسله الذهب در استان مرکزی
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: به همت واحد هنرهای تجسمی این حوزه پوستر حدیث مبارک سلسله الذهب تولید شد.

رضا میرزایی، رئیس حوزه هنری استان مرکزی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و ایام میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و تولد حضرت فاطمه معصومه (س)، به همت واحد هنرهای تجسمی این حوزه پوستر حدیث مبارک سلسله الذهب تولید شد.

 

میرزایی افزود: این پوستر شامل متن حدیث شریف سلسله الذهب به خط استاد مجید جدیدی و شیوه خوشنویسی ثلث است که به صورت زرکوب در تیراژ 2000 نسخه تولید شده است و همزمان با دهه با برکت کرامت در سطح استان توزیع خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه سلسله الذهب به معنی زنجیرهٔ طلا است اظهار کرد:  این حدیث توسط امام رضا (ع) به هنگام ورود به نیشابور نقل شده و عده کثیری آن را نوشته‌اند معنی آن «دژ و حصار من (خدا) است پس هر کس به دژ و حصار من داخل شود از عذاب من امنیت خواهد یافت، و این شروطی دارد و من (علی بن موسی الرّضا) یکی از آن شرط‌ها هستم.» است.

 

رئیس حوزه هنری استان مرکزی پیام اصلی حدیث سلسه الذهب را اطاعت از ولایت دانست و بیان کرد: آنچه در این حدیث مهم است آن است که توحید به تنهایی کفایت نمی کند و در کنار آن باید به ولایت پرداخت.

 

این مقام مسئول از برگزاری مراسم شب خاطره همزمان با سالروزعملیات افتخار آفرین مرصاد در مسجد حاج حسین ساعت بعد از نماز مغرب و عشا خبرداد و گفت: در این مراسم سرداران و یادگاران دوران دفاع مقدس به بیان خاطراتی از آن دوران می پردازند.

 

میرزایی ادامه داد: برگزاری برنامه شب خاطره رزمندگان و سرداران گامی در جهت جریان سازی برای آشنایی نسل امروز و جوانان با رشادت های رزمندگان است و  با توجه به شرایط حاضر، مباحث و موضوعات فرهنگی از این دست، نیاز به تشریح و تبیین بیشتری در سطح جامعه دارند.

 

 

چاپ خبر