صالحی امیری در گفت‌و‌گو با شبستان:
مانعی برای برگزاری حج عزت‌مندانه نیست / براساس تصمیمات نظام حرکت می‌کنیم
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اکنون مانعی برای برگزاری حج عزت‌مندانه نیست، اما همچنان با دقت و وسواس لازم، تحولات را رصد، گزارش‌ها را به مقامات ارشد منعکس و براساس تصمیمات نظام حرکت خواهیم کرد.

سیدرضا صالحی امیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، گفت: حج، از واجبات و باورهای دینی جامعه است و تلاش حاکمیت و دولت، در راستای رفع موانع و بازگشایی مسیر حج برای علاقمندان به زیارت خانه خدا است.

 

وی افزود: مجموعه نظام طی یک سال اخیر تصمیم گرفته در صورتی که عربستان، شرایط لازم برای تامین عزت، کرامت و امنیت حجاج را بپذیرد، مسیر اعزام را برای مردم هموار کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکر از تمام دستگاه‌ها و نهادها برای همکاری و مساعدت‌هایشان برای هموارشدن مسیر اعزام حجاج، خاطرنشان کرد: وظیفه سازمان حج و زیارت، ایجاد مقدمات لازم برای اجرای حج است که خوشبختانه، همه تمهیدات لازم برای اعزام انجام شده و در سطح کلان نیز، هماهنگی‌های لازم با اجزای نظام صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: اکنون مانعی برای برگزاری حج عزت مندانه نیست، اما همچنان با دقت، حساسیت و وسواس لازم، تحولات را رصد می‌کنیم و مرحله به مرحله، گزارش‌ها را به مقامات ارشاد نظام منعکس و براساس تصمیمات نظام حرکت خواهیم کرد. آن چیزی که امروز در حال انجام است، اراده و تصمیم کل نظام برای برگزاری حج است.

چاپ خبر