برگزاری جشن‌های دهه کرامت در سطح کانون‌های مساجد ایلام
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، از برگزاری جشن‌های دهه کرامت در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان در مناطق شهری و روستایی خبر داد.

حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، صبح امروز (1 مرداد) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: برنامه‌های دهه کرامت از 5 مرداد در سطح این استان آغاز می‌شود.

 

وی، بابیان اینکه جشن میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) در این روز ساعت 6 بعدازظهر در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار می‌شود، تصریح کرد: این جشن با حضور اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری شهرستان ایلام با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی برگزار می‌شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد ایلام، با اشاره به اینکه همچنین جشن‌های دهه کرامت در کانون‌های فرهنگی و هنری و مساجدی که بانام مبارک امام رضا (ع) در این استان مزین است باشکوه هرچه‌تمام‌تر به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود، گفت: جشن‌های دهه کرامت از میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) به مدت 10 روز در سطح 100 کانون فرهنگی و هنری این استان برگزار می‌شود.

 

چراغی پور، اهدای ثواب طرح تلاوت نور در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان هدیه به ساحت مقدس امام رضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت شاه‌چراغ (ع) به مدت ده شب و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری، مسابقات پیامکی، مشارکت در اجرای برنامه‌های این هفته از برنامه‌های کانون‌های مساجد در این دهه است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، افزود: ترویج فرهنگ رضوی، توسعه و گسترش جشن‌های مردمی، برگزاری جشن‌های میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س)، حضرت امام رضا (ع) و شاه‌چراغ (ع) ازجمله اهداف این برنامه‌هاست.

 

وی، خاطرنشان کرد: این جشن‌ها و برنامه‌ها از روز نخست ذی‌القعده یا یازدهم این ماه است که باهدف عمق‌بخشی به فعالیت‌ها در راستای اشاعه معارف فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار (ع) برگزار می‌شوند.

چاپ خبر