حذف نوبت دهی دستی با اجرای سیستم ارجاع الکترونیک / ۸۵ درصد بیماران با مراجعه به پزشک خانواده درمان می شوند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: با روش سیستم ارجاع الکترونیک نوبت‎ دهی دستی و با مهر زدن دفترچه‎ های بیمه حذف می‎شود.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سید محمد حسینی، مدیرکل بیمه سلامت گلستان، امروز (31 تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان در مورد نظام ارجاع گفت: با توجه به اینکه نظام ارجاع در گلستان راه اندازی شده بود اما الکترونیکی نبود که با تلاش های انجام شده این اتفاق در استان رخ داد.

 

وی با اشاره به اینکه 85 درصد از بیمارانی که به پزشک خانواده مراجعه می کنند توسط همان پزشک می توانند درمان شوند، افزود: از سیستم ارجاع الکترونیک ارتقاء خدمات قابل ارائه ای در سطوح مختلف و بهبود کیفیت پزشکی داریم  که گلستان در این زمینه پیش رو بوده که در این مرحله شهرستانهای همچون بندرترکمن، علی آباد و آق قلا به صورت پایلوت فعالیت خواهند کرد.

 

حسینی اظهارداشت: سیستم ارجاع الکترونیک دارای سه فاز است، فاز نخست آن مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر است که این بخش با حضور مقام وزارت بهداشت در استان استارت خواهد خورد که در فاز دوم شهرهای بالای 20 هزار نفر تا 100 هزار نفر و در فاز سوم شهرهای بالای 100 هزار نفر اجرا می شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: با روش سیستم ارجاع الکترونیک نوبت دهی دستی و با مهر زدن دفترچه های بیمه حذف میشود.

 

وی با اشاره به اینکه کد ارجاع در سیستم الکترونیک دارای یک ماه اعتبار است، افزود: طی ماه های آینده همه شهرستان های استان با تکمیل زیرساختها تحت پوشش سیستم الکترونیکی ارجاع قرار خواهند گرفت.

 

چاپ خبر