پیشرفت های علمی یکی از مولفه های اقتدار جمهوری اسلامی است
خبرگزاری شبستان:معاون علمی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم مشهد مرجعیت علمی پیدا کند و در آن رخدادهای بزرگ علمی شکل بگیرد، گفت: پیشرفت ها علمی یکی از مولفه های اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، محمد مهدی طهرانچی معاون علمی آستان قدس رضوی امروز(۲۶ تیر) در نشست خبری اولین کنگره بین المللی cto (بیماری انسداد شدید رگهای قلب) که در بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی برگزار شد گفت:پس از ورود حجت الاسلام رئیسی به عنوان تولیت جدید رویکرد توسعه علم و علمی کردن سازمان مد نظر قرار گرفت چرا که در مشهد باید آستان قدس به عنوان یک نقطه موثر از جهت علمی ظهور پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه مرجعیت علمی که آستان قدس به دنبال آن است برای خدمت به زائرین و مجاورین می باشد، اظهار داشت:وقتی به موقوفات آستان قدس نگاه می کنیم متوجه می شویم این آستان محل موقوفاتی بوده که پیشرفت علم و سلامت مردم را هدف قرار داده بودند و برای ایجاد یک نهاد پایدار آستان قدس را مورد اعتماد قرار دادند.

 

طهرانچی با اشاره به اینکه لازم بود در آستان قدس نگاه جدیدی در حوزه علم ایجاد شود لذا معاونت علمی در آستان قدس ایجاد و بنیادهای علم و فن آوری و سلامت تشکیل گردید، ادامه داد:یکی از مراتب جدی که باید در حوزه سلامت به آن ورود پیدا می کردیم آموزش تا درمان در خدمت محرومین و زائرین ایرانی و خارجی بود.

 

معاون علمی آستان قدس رضوی گفت:ما مشهدی می خواهیم که مرجعیت علمی پیدا کند یعنی رخدادهای بزرگ علمی در آن شکل بگیرد که یکی از این مباحث برگزاری کنفرانس های مختلف بین المللی در حوزه های مختلف به خصوص حوزه سلامت است چرا که موضوع سلامت از مباحث بزرگ است و این خدمت برآورده نمی شود مگر اینکه علم در اینجا نهادینه شود و سرآمدان علم به مشهد رفت و آمد نمایند.

 

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت ها علمی یکی از مولفه های اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت:ما در کشور به سازمان های الگو نیاز داریم تا بتوانند تجربه های موفق را نشان دهند، ما با تکیه بر بسیج نیروهای علمی توانستیم خادمان علمی را ساماندهی نماییم و همزمان با برگزاری اولین کنگره بین المللی سی تی او احکام آنها توسط تولیت استان قدس رضوی اعطا خواهد شد.

چاپ خبر