افزایش نسبی دمای هوا در شهرهای غربی و شمالی کشور
خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش نسبی دمای هوا در شهرهای غربی و شمالی کشور، گفت: وزش باد شدید در نوار شرقی کشور باعث بروز گرد و خاک به ویژه در زابل خواهد شد.

احد وظیفه، مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای مناطق مختلف کشور به خبرنگار اجتماعی شبستان گفت: بعدازظهر امروز در جنوب شرق کشور و دامنه های زاگرس، رشد ابر در مناطقی از هرمزگان، جنوب فارس و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود، افزود: وزش باد شدید در نوار شرقی در برخی نقاط، به ویژه زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

 

وظیفه خاطرنشان کرد: امروز با افزایش سرعت وزش باد در جنوب سمنان و مناطقی از قم، مرکزی، شمال اصفهان گرد و غبار رقیق دور از انتظار نمی باشد.

 

وی با بیان اینکه سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهند داشت، افزود: روند افزایش نسبی دمای هوا در نوار غربی کشور و سواحل دریای خزر پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه آسمان تهران روز سه شنبه صاف، گاهی وزش باد پیش بینی می شود، افزود: دمای هوای تهران در این روز در گرم ترین زمان 35 درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان نیز 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

وی درباره وضعیت هوای سایر شهرهای کشور گفت: شهرهای ایلام، بوشهر و قم با دمای ۴۰ درجه و اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم ترین شهرهای کشور در روز سه شنبه پیش بینی می شود و شهرهای همدان، اردبیل و شهرکرد با دمای ۱۴ درجه سانتیگراد خنک ترین شهرهای کشور در ۲۷ تیر ماه پیش بینی می شود.

چاپ خبر