گریز مالیاتی باعث تبعیض در جامعه می شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قم با بیان اینکه گریز مالیاتی باعث تبعیض در جامعه می شود گفت: باید با برنامه ریزی در این خصوص عدالت را برقرار کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم ، آیت الله اعرافی امروز (26تیر) در دیدار مدیرکل و مسئولان امور مالیاتی استان قم با اشاره به جایگاه قم گفت: خدمت کردن در قم فضیلت و با شهرهای دیگر قابل قیاس نیست.

 

وی در ادامه با اشاره به بحث دریافت مالیات و عوارض گفت: دریافت مالیات، رکنی از ارکان نظام بوده و باید این فرهنگ در جامعه پیاده شود.

 

مدیر حوزه های علمیه افزود: حوزه نیز برای فرهنگ سازی در این عرصه وارد خواهد شد و برای دوری از بودجه های نفتی باید وارد این عرصه شویم.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه تصریح کرد: اما نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت است این است که نباید به طبقه متوسط و پایین جامعه فشار وارد شود.

 

امام جمعه قم با بیان اینکه گریز مالیاتی باعث تبعیض در جامعه می شود گفت: باید با برنامه ریزی در این خصوص عدالت را برقرار کرد.

 

 وی در ادامه با بیان اینکه نظام مالیاتی از فعالیت های خیر و حضور مردم در فعالیت های عمومی حمایت می کند تصریح کرد: پرداخت عوارض و مالیات وظیفه همه ماست و منشأ برکات در کشور خواهد شد.

 

مدیر حوزه های علمیه  همچنین با تاکید بر حمایت از فعالیت تعاونی ها گفت: تعاونی ها مورد کم توجهی قرار می گیرند در حالی که با رونق آنها، به تولید و اشتغال کمک قابل توجهی خواهد شد.

چاپ خبر