حجت الاسلام ذکاوت در گفتگو با شبستان؛
اجرای طرح محافل انس با قرآن اربعین حسینی از مشهد تا کربلا در انتظار تامین اعتبار
خبرگزاری شبستان: مدیر مؤسسه قرآنی معجزه ماندگار خاتم با اشاره به ارائه طرح برگزاری محافل انس با قرآن کریم ویژه اربعین حسینی گفت: این طرح در صورت تامین اعتبار لازم به مدت ۱۷ روز از مشهد تا کربلا برگزار خواهد شد.

حجت ‌الاسلام محمودرضا ذکاوت، مدیر مؤسسه قرآنی معجزه ماندگار خاتم در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به ارائه طرح برگزاری محافل انس با قرآن کریم ویژه اربعین حسینی گفت: این طرح در صورت همکاری جامعه قرآنی به مدت 17 روز از مشهد تا کربلا برگزار خواهد شد.  

وی با بیان اینکه این طرح در صورت تامین اعتبارات لازم از سوی نهادهای قرآنی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر فقط این طرح ارائه شده است امیدواریم هزینه های آن تامین شود.

حجت الاسلام ذکاوت با بیان اینکه این طرح فراملی به کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین ارائه شده است، اظهار کرد: در صورتی که این طرح از سوی کمیته تصویب شود از سوم تا 19 آبان ماه همزمان با اربعین حسینی برگزار می شود.

مدیر موسسه معجزه ماندگار خاتم با اشاره به اجرای قاریان بین المللی و گروه های تواشیح و ابتهال خوانی در این محافل تصریح کرد: این محافل در شهرهای مشهد، شاهرود، دامغان، سمنان، تهران، ری، قم، ساوه، همدان و مهران در داخل ایران و در کشور عراق در شهرهای کوت، دیوانیه، کوفه، نجف و مسیر پیاده‌روی زائران حسینی از نجف تا کربلا برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: این طرح در راستای تعمیق روابط قرآنی و فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق و نهادینه و بهینه کردن فرهنگ سازی قرآن در مراسم پیاده روی اربعین برگزار خواهد شد.

 

چاپ خبر