سازمان ملل: ۸۰ هزار کودک مسلمان در میانمار در معرض خطر مرگ قرار دارند
خبرگزاری شبستان: سازمان ملل نسبت به وضعیت بحرانی کودکان مسلمان روهینگیایی در میانمار هشدار داد و تاکید کرد بیش از ۸۰ هزار کودک میانماری از گرسنگی در معرض خطر مرگ قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «گاردین»، آژانس برنامه جهانی غذای سازمان ملل هشدار داد که بیش از 80 هزار کودک زیر پنج سال در مناطق مسلمان نشین غرب میانمار در حال تلف شدن از گرسنگی هستند و نیاز به درمان به خاطر سوء تغذیه مزمن دارند.

گزارش سازمان ملل بر اساس ارزیابی هایی است که در ایالت غربی راخین انجام شده که مسلمانان روهینگیا در آن ساکن هستند.

بر اساس گزارش های دریافت شده،حدود 75 هزار مسلمان روهینگیایی به دلیل سرکوب های خونین ارتش میانمار از راخین فرار کرده اند و آنهایی که باقی مانده اند اکنون از بحران غذایی رنج می برند.

آژانس برنامه جهانی غذا اعلام کرد که یک سوم از خانواده های روهینگیایی در «مانگ‌داو» که یکی از مناطق متاثر از خشونت های دولتی علیه مسلمانان است محرومیت از غذا را تجربه می کنند.

این آمار شامل افرادی است که هیچ غذایی در خانه ندارند یا طی 24 ساعت هیچ غذایی نخورده اند.

بر اساس این گزارش،هیچ کودک زیر دو سال در خانواده های روهینگیایی مواد غذایی کافی برای داشتن یک برنامه غذایی مناسب و کافی را ندارد و 225 هزار نفر هم نیاز به کمک های انسانی برای ادامه حیات دارند.

در گزارش آژانس برنامه جهانی غذا آمده است که 80 هزار و 500 زیر پنج سال نیازمند درمان به دلیل سوء تغذیه مزمن در 12 ماه آینده هستند.

سخنگوی این آژانس در میانمار گفت:کاهش وزن سریع کودکان می تواند موجب مرگ آنها شود چرا که عملکرد سیستم ایمنی کودکان را مختل می کند.

چاپ خبر