اعتراض نمازگزاران فلسطینی به نصب درهای الکترونیکی در مسجدالاقصی/نتانیاهو مدعی باقی ماندن درها است
خبرگزاری شبستان: نمازگزاران فلسطینی به نصب درهای الکترونیکی در مسجدالاقصی معترض هستند و نتانیاهو مدعی شده است که این درها باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «العهد» بنیامین نتانیاهو؛ نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده است که درهای الکترونیکی در ورودی های مسجدالاقصی باقی خواهد ماند و برداشته نخواهد شد.

 

وی همچنین گفت: از طرف من تصمیم به برداشتن آن ندارم.

 

شبکه خبری «روسیا الیوم» نوشت: شیخ عمر الکسوانی؛ مدیر مسجدالاقصی و تمامی نمازگزاران فلسطینی ورود به مسجدالاقصی و رد شدن آن از درهای الکترونیکی را که نیروهای رژیم صهیونیستی آن را نصب کرده اند، ندارند.

 

مدیر مسجدالاقصی همچنین خواستار برداشته شدن این درها شد.

 

دالیا نمری؛ خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم از قدس گفت: نمازگزاران از وارد شدن به مسجدالاقصی و عبور از درهای الکترونیکی که نیروهای صهیونیستی با سلاح در آنجا ایستاده اند، خودداری کرده اند.

 

اوقاف اسلامی فلسطین نیز نسبت به اقدام مقامات صهیونیستی مبنی بر ندادن درهای بیرونی مسجدالاقصی اعتراض کردند.

 

مسوول نگهبانان مسجدالاقصی گفت: نظامیان صهیونیستی به غیر از باب المغاربه، کلیدهای داخلی را تحویل داده، اما کلیدهای درهای بیرونی را تحویل نداده اند.

 

خبرنگار این شبکه خبری اظهار کرد: تا این لحظه نمازی در مسجدالاقصی اقامه نشده است.

 

دالیا نمری تصریح کرد: نمازگزاران از اینکه درهای الکترونیکی به صورت دایمی باقی بماند، ابراز نگرانی کرده اند.

 

همچنین نگرانی از این وجود دارد که وضعیت مسجدالاقصی مشابه مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل بشود.

 

مقامات رژیم صهیونیستی درهای مسجدالاقصی را روز جمعه به روی نمازگزاران بستند و مفتی قدس و خطیب مسجدالاقصی را پس از کشته شدن دو سرباز این رژیم بازداشت کردند.

 

نظامیان رژیم صهیونیستی از روز گذشته نصب درهای الکترونیکی را در تعدادی از ورودی های مسجدالاقصی آغاز کرده اند.

 

بر اساس گزارش ها، مقامات صهیونیستی  در 5 در باب الاسباط، این درهای الکترونیکی را نصب کرده اند و در حال گذاشتن 5 «در» در باب المجلس هستند.

 

نظامیان صهیونیستی کلیدهای باب الاسباط و باب المجلس را در روز جمعه مصادره کردند.

 

دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز با گروهی از کارمندان اوقاف اسلامی تماس گرفت و به آنان اطلاع داد که درهای مسجدالاقصی بسته است، به محل کار نیایند.

 

مقامات صهیونیستی برای پاک کردن آثار جرم و خرابکاری های خود در مسجدالاقصی روز گذشته (یکشنبه 25 تیرماه) خودروها و نیروهای نظافت را به مسجدالاقصی بردند.

 

چاپ خبر