گسترش معارف مهدوی، اولویت اصلی کانون مسجد امام حسین (ع)
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) گفت: گسترش معارف مهدوی از طریق برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، اولویت اصلی برنامه‌های این کانون است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین اصغر عباسی‌کیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، گفت: گسترش معارف مهدوی از طریق برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، اولویت اصلی برنامه‌های کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد امام حسین (ع)‌شهر ری است به طوری که این کانون، موفقیت‌های بسیاری در میان کانون‌های فرهنگی هنری شهر ری در زمینه فرهنگ مهدویت، غیبت و انتظار داشته است.

 

وی افزود: کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) همه روزه حلقه‌های معرفتی با حضور دانش آموزان و دانشجویان برگزار می‌کند، سابقه این برنامه، دست کم 20 سال است و گروه‌هایی با عناوین حلقه‌های کودکان منتظر، نوجوانان منتظر و جوانان منتظر دارد.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) با دعوت از هیئات مذهبی در حوزه گسترش معارف مهدوی تلاش می‌کند، به طوری که از مسئولان این هیئات می‌خواهد تا محور سخنرانی خطبا، موضوع مهدویت و انتظار باشد.

 

عباسی کیا اضافه کرد: کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) با همکاری پایگاه بسیج شهید دستغیب، ویژه برنامه‌هایی را با موضوع مهدویت و سبک زندگی مهدوی برای فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان تدارک دیده است و همچنین اردوی سه روزه تابستانی دماوند را با هدف آموزش مسایل اعتقادی، خانواده، روش‌های تحصیلی، بلوغ، امداد و نجات و سبک زندگی دینی برگزار می‌کند و دیدار با آیت الله العظمی جوادی آملی؛ از مراجع تقلید، جزو برنامه‌های این اردو است.

 

وی بیان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد طی 25 سال فعالیت خود توانسته‌اند گام‌های بلندی برای جذب کودکان، نوجوانان، جوانان و آشنا کردن گروه‌های مختلف مردم به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان با معارف دین و ارزش‌های انقلاب اسلامی بردارند، بنابراین مسئولان با تقویت این نهاد انقلابی می‌توانند موجب تعمیق باورهای دینی و اعتقادی مردم شوند.

 

یادآور می‌شود؛ مسجد امام حسین (ع) در شهر ری، جاده ورامین، انتهای جاده نظامی واقع شده است.

 

 

 

چاپ خبر