آیین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های استان اصفهان برگزار شد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام معتمدی در آیین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان بر وحدت و همدلی نهادهای فرهنگی فعال در مساجد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در آیین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان که شامگاه گذشته(13 تیر) در مسجد و کانون حضرت جوادالائمه(ع) خوراسگان اظهار داشت: مقام معطم رهبری پیرامون فرهنگ تعبیری دارند که فرهنگ را مثل هوا می دانند که اگر در جایی اکسیژن نرسد، همه جنبندگان از بین خواهند رفت.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ اصیل و دینی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، افزود: کانون های فرهنگی هنری مرکز ثقلی هستتند که با فعالیت های خود موجب کاهش ناهنجاری ها در محیط پیرامونی خود می شوند.

 

حجت الاسلام معتمدی کلمه هنر را مقدس برشمرد و اظهار داشت: مسئله هنر با ولنگاری جداست و تعابیر حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پیرامون هنر نشانگر این موضوع است.

 

وی به هنرهاییی که با روح مسجد سازگاری دارد، اشاره کرد و گفت: شعر، نمایش و هنرهای تجسمی مثل خوشنویسی هنرهایی هستند که امروزه در دل کانون های فرهنگی هنری مساجد آموزش داده می شوند و هنرمندان متعهد پرورش می دهند.

 

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با تاکید بر محوریت فعالیت های فرهنگی هنری مساجد توسط امام جماعت، اظهار داشت: همکاری کانونهای فرهنگی هنری مساجد با سایر نهادهای فعال فرهنگی در مسجد از فرمایشات مقام معظم رهبری است.

 

وی به اهمیت جایگاه مسجد اشاره کرد و تصریح کرد: این پایگاه عظیم الهی و این ظرفیت بزرگ در اختیار نهادهای فعال فرهنگی مساجد است و بایستی با ارتباط حسنه بین این نهادها فعالیت ها را با وحدت و همدلی تقویت کرد.

 

حجت الاسلام معتمدی به تشکیل جلسات منظم هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان اشاره کرد و افزود: هماهنگی بین دستگاه های استان اصفهان با کانون های فرهنگی هنری در سطح کشور بی نظیر است.

 

وی در پایان به فعالیت نزدیک به یک هزار و 800 باب کانون فرهنگی هنری در استان اصفهان اشاره کرد و تاکید کرد: استان اصفهان حائز رتبه نخست کمیت و کیفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور است.

 

چاپ خبر