پهلو گرفتن ناو هواپیمابر آمریکایی در ساحل بندر حیفا
خبرگزاری شبستان: جدیدترین و بزرگترین ناوهواپیمابر آمریکا در راستای همکاری امنیتی میان ارتش اسرائیل و آمریکا در ساحل بندر حیفا پهلو گرفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الصباح، ناو آمریکایی هواپیمابر «یو اس اس جورج بوش» در راستای همکاری امنیتی میان ارتش اسرائیل و آمریکا برای نخستین بار پس از 17 سال در ساحل حیفا شمال سرزمین های اشغالی فلسطین پهلو گرفت.

روزنامه «یدیعوت آحارونت» اسرائیل گزارش داد: این ناو هواپیمابر در چهار کیلومتری بندر حیفا پهلو گرفت؛ زیرا این بندر ظرفیت گنجاندن این ناو را در خود نداشت، اما این ناو هواپیمابر تا روز چهارشنبه در چهارکیلومتری بندر می ماند.   

این روزنامه افزود: این ناو هواپیمابر به طول 333 متر با باندی به طول 200 متر برای هواپیماها و ارتفاع 20 طبقه بالای سطح دریا با دو موتور هسته ای کار می کند.

روزنامه یدیعوت آحارونت اعلام کرد: این ناو غول پیکر 80 جنگنده، بالگرد و سلاح های متعدد برای حمایت از خود دارد.

این روزنامه نوشت: کادر این ناو هواپیمابر پنج هزار و 700 نفر است که دو هزار و 500 نفر آنها از نیروهای هوایی و سایر دریانورد هستند.

این روزنامه صهیونیستی گزارش داد: کادر این ناو به زودی روز استقلال آمریکا در چهارم ژوئن را در این ناو جشن می گیرند.

شبکه دوم تلویزیون اسرائیل اعلام کرد: مسئولان اسرائیلی و آمریکایی علت حضور این ناوهواپیمابر را عنوان نکردند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ این رژیم فردا (دوشنبه) از این ناو بازدیدخواهند کرد.

این ناو هواپیما در آب های خلیج فارس و دریای مدیترانه حضور داشت و از فوریه گذشته پایگاه داعش در سوریه وعراق را هدف قرار می داد.

چاپ خبر