جنبش اسلامی نیجریه حمله پلیس به شیعیان در روز قدس را محکوم کرد
خبرگزاری شبستان: جنبش اسلامی نیجریه حمله پلیس دولت ایالتی کادونا به شیعیان این کشور در راهپیمایی روز قدس را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «ویکس نیوز»،جنبش اسلامی نیجریه،پلیس ایالت کادونا و دیگر عوامل امنیتی را متهم به آتش گشودن به روی شیعیان در جریان راهپیمای روز قدس کرد.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که پلیس نیجریه از گاز اشک آور برای متفرق کردن شیعیانی استفاده کرده است که در راهپیمایی مسالمت آمیز روز قدس برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین شرکت کرده بودند.

حمله پلیس موجب شد کشته شدن یک نفر و زخمی شدت تعداد زیاد دیگری در این تظاهرات شد.

شیخ یعقوب یحیی،رهبر موقت شیعیان نیجریه در گفتگو با گاردین این تحولات را محکوم کرد و شلیک کردن به سمت شهروندانی که در حال برگزاری راهپیمایی مسالمت آمیز بودند را محکوم کرد.

وی افزود:گویا برخی از فرمانداران برای کشتن شیعیان در نیجریه با هم پیمان بسته اند اما ما کار خود را به خدا واگذار کرده و راه های قانونی را برای پیگیری مطالبات خود انتخاب می کنیم.

بر اساس گزارش های دریافت شده،عوامل امنیتی در 15 خودرو با اسلحه گرم به شهروندان بی سلاح در جریان راهپیمایی روز قدس حمله کردند.

شبکه ضد فساد در نیجریه نیز دولت ایالتی کادونا را متهم به ناشکیبایی در برابر جنبش اسلامی نیجریه کرده و خواستار اجرای عدالت برای همه شده است.

مدیر اجرایی این سازمان که در کادونا به سر می برد پس از حمله پلیس به شیعیان در روز قدس در این باره گفت:جنبش اسلامی نیجریه یک گروه خشونت آفرین نیست که هر دولتی موجودیت آن را تهدید کند.

چاپ خبر