تهدید ارتش یمن برای حمله به عمق خاک عربستان
خبرگزاری شبستان: سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد: همه گزینه های نظامی برای ارتش یمن از جمله حمله به عمق خاک عربستان روی میز است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روسیا الیوم، سرتیپ «شرف غالب لقمان» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمنی در اظهاراتی به خبرگزاری یمن (سبأ) گفت: توانایی نظامی ما درحال حاضر بهتر از هر زمان دیگر است و ما درصدد اجرای نبرد جدیدی در این میدان برای درهم کوبیدن تحرکات دشمن و حمله به همه پایگاه نظامی راهبردی داخل عمق خاک عربستان هستیم که دشمن سعودی برای عملیات نظامی ضد یمن از آن استفاده می کند.

لقمان از  سکوت بین المللی و شورای امنیت انتقاد و تاکید کرد: سکوت شورای امنیت نشانه سیاست جانبدارانه آن نسبت به منافع برخی از قدرت های بزرگ است و جنایت های شنیع رژیم سعودی در حق ملت یمن را مدنظر قرار نمی دهد و در برابر ملت یمن راهی به جز دفاع از خود با همه روش ها و ابراز ممکن باقی نمی ماند.

وی افزود: عملیات نظامی ما در راستای حق مشروع و قانونی است که همه ادیان آسمانی و قوانین در دفاع از وطن و زندگی تضمین کردند و متجاوزان تلاش می کند که آن را از ملت یمن سلب کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سرتیپ «عزیز راشد» معاون سخنگوی ارتش یمن گفت: حملات عربستان طی 18 ساعت به 42 حمله رسیده است و این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند.

راشد تاکید کرد: ما به ملت یمن می گوییم که این جنایت را با حمله به اهداف نظامی و خاک عربستان پاسخ می دهیم و زمان مناسب پاسخ را انتخاب می کنیم.

سخنگوی نظامی یمن، حمله ارتش عربستان سعودی به بازار استان صعده که در نتیجه آن بیش از 25 غیرنظامی جان باختند را محکوم کرد.

چاپ خبر