«جام رمضان» به سراغ ورزش های آبی رفت
خبرگزاری شبستان: ویژه برنامه رمضانی شبکه «شما» شب گذشته میزبان ورزشکارانی از دو رشته مهیج و مفرح شنا و واترپلو بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی برنامه تلویزیونی «جام رمضان»، این برنامه میزبان ورزشکارانی از دو رشته مهیج و مفرح شنا و واترپلو بود.

با توجه به اینکه به فصل تابستان نزدیک می‌شویم، دعوت از قهرمانان و ورزشکاران تیم ملی این دو رشته می‌تواند در تشویق کودکان و نوجوانان به گرایش به این ورزش‌ها موثر باشد.

بخش ابتدایی برنامه با حضور سه تن از ملی‌پوشان رشته واترپلو برگزار شد. در این بخش ملی‌پوشان کشورمان بر اهمیت سرمایه گذاری فدراسیون و ورزش کشور بر ورزش های آبی و مادر تاکید کردند.

در این بخش هافبک تیم ملی واترپلو کشورمان گفت: بزرگترین مشکل امروز ما در این رشته ورزشی، نبود اسپانسر است. ما اگر اسپانسر داشته باشیم با بنیه مالی بالا می توانیم بهتر کار کنیم. ما این پتانسیل را داریم که در مسابقات آسیایی و جهانی شرکت کنیم و مدال بیاوریم؛ اگر مسئولان توجه کنند.

اما بخش دیگر این برنامه با حضور سرمربی و دو تن از ملی پوشان شنای کشورمان ادامه پیدا کرد. در این بخش محمد مقدم با اشاره به کسب چندین مدال طلای جهان و المپیک در آمریکا و چین در رشته ورزشی شنا، ابراز امیدواری کرد مسئولان مربوطه کشورمان هم در این زمینه اقدامات مثبتی را انجام بدهند.

حضرتی سرمربی تیم ملی شنا هم در این بخش تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای آسیایی چون چین،کره، سنگاپور و قزاقزستان در این رشته ورزشی قهرمانان به نامی دارند و هر سال در این رشته مدال می آورند و امکانات خوبی به آنها تعلق می گیرد.

وی تاکید کرد: در حالی که در بسیاری از کشورها امروز استخرهای مدرن و استاندارد برای تمرینات ورزشکاران احداث می شود، ما همچنان در استخر و سالنی تمرین می کنیم که 42 سال قبل ساخته شده و متاسفانه تهویه و امکانات خوبی هم ندارد.

گفتنی است؛ ویژه برنامه «جام رمضان» به تهیه کنندگی علی صادقی و با اجرای زیبا بنماران، در شب های رمضان حوالی ساعت 23:45 تا 1:30 بامداد از شبکه «شما» پخش می‌شود.

چاپ خبر