مسابقه کتابخوانی به مناسبت نیمه شعبان در اراک
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی به مناسبت نیمه شعبان میلاد با سعادت حضرت مهدی عجل الله خبر داد.

حمید کربلایی حسنی، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک ضمن تبریک به مناسبت نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عجل الله به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: برپایی مسابقه بزرگ کتابخوانی از جمله برنامه های فرهنگی این سازمان است که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و در بین نسل جوان و نوجوان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه این مسابقه از کتاب «آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام» نوشته هادی قندهاری برگزار می شود، افزود: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به سایت www.arakcso.ir  منبع و فرم پرسشنامه را دریافت و در این مسابقه شرکت کنند.

 

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به برنامه ها و فعالیت های فرهنگی این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک همواره با همکاری شهرداری و شورای اسلامی کلان شهر اراک برنامه های مختلف فرهنگی و هنری را برگزار می کند.

 

کربلایی حسنی با بیان اینکه برگزاری مسابقه کتابخوانی در بین شهروندان از جمله برنامه های همیشگی این سازمان است، افزود: این سازمان هر ماه یک مسابقه کتابخوانی برگزار می کند که در زمان ها و مناسبت های خاص نیز به فراخور زمان و مناسبت با انتخاب منبع مناسب به برپایی این مهم می پردازد.

 

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک تبیین سیره و منش اهل بیت علیه السلام را ضروری دانست و بیان کرد: نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی باید بیش از پیش با این فرهنگ متعالی آشنا شده و در مسیر سیره و روش زندگی آن بزرگوران گام بردارند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: افراد جامعه باید کتابخوانی را در راس کارهای خود قرار دهند و با مطالعه و تحقیق و پژوهش به آگاهی و دانش خود بیافزایند.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: آخرین مهلت شرکت در این مسابقه پایان اردیبهشت ماه است و علاقمندان باید پاسخنامه خود را در زمان تعیین شده ارسال کنند.

 

آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره شعر و داستان کوتاه

 

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در بخش دیگری از سخنانش از آیین تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره ملی شعر طنز اراک و دومین جشنواره داستان کوتاه اراک خبر داد و گفت: این جشنواره با اجرای رضا رفیع و با حضور فرهیختگان ادبی کشور برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه زمان برگزاری این مراسم چهارشنبه 3 خرداد ماه است، افزود: این جشنواره با معرفی و تجلیل از نفرات برگزیده به کار خود پایان می دهد.

 

 

چاپ خبر