ظهور مقدس امام زمان(عج) نوعی بعثت است/رسالت مهم پیامبر(ص) نابودی کفر و بت پرستی بود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه نوشهر با اشاره به اینکه رسالت مهم پیامبر(ص) از بین بردن بت، کفر و بت پرستی بود، گفت: ظهور مقدس امام زمان(عج) نوعی بعثت و انجام اهداف حضرت محمد(ص) است.

حجت الاسلام محمود مشایخ، امام جمعه نوشهر، امروز (4 اردیبهشت) به خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری گفت: 27 ماه رجب، سالروز مبعث رسول اکرم و پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمدمصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) است.

 

وی اظهار کرد: اهمیت بعثت پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم)  از این جهت است که زمانی مبعوث به رسالت شد که جزیره العرب در جهل، کفر و شرک فرو رفته بود حتی کعبه معظمه، مرکز توحید که به دست ابراهیم خلیل و اسماعیل، بنا نهاده شد هر چند که قبل از آنها نیز وجود داشت، مرکز بت پرستی شد.

 

حجت الاسلام مشایخ بیان کرد: کعبه مرکز بت، بت پرستی و شرک بود و در چنین زمانی خدا، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) را به پیامبری مبعوث کرد که مردم را به توحید و یکتاپرستی، دعوت کند اما محیط، آماده نبود و اراده خدا به این امر تعلق گرفت تا آن حضرت، رسالت مهم را بر دوش گرفت.

 

وی ابراز کرد: حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در بین زنان و حضرت علی(علیه السلام) در بین مردان، اولین ایمان آورندگان به پیامبر اسلام و جزء یاران آن حضرت بودند تا پرچم این دین مبین را به اهتزار درآورند.

 

حجت الاسلام مشایخ گفت: امروز، اعتقاد بر این است که ظهور مقدس امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیز نوعی بعثت است و همانطور که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) برای نجات مردم و بسط و گسترش توحید در بین مردم و ایجاد عدالت مبعوث شد، حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در روز ظهورش به رسالت ریشه کنی ظلم و ستم و رسیدن به اهداف والای پیامبر، می رسد.

 

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، مقدمه ای برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و شرکت میلیونی در اربعین حسینی و صادر شدن اسلام به اقصی نقاط جهان، نمونه هایی از ظهور نزدیک آن امام همام است.

چاپ خبر