نمایشگاه کتاب ساری افتتاح شد/کتابخانه مساجد، بهترین مکان ترویج کتابخوانی است
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، کتابخانه مساجد را بهترین مکان ترویج کتابخوانی دانست و گفت: تعدد مراکز دانشگاهی یکی از دلایل اقبال مازنی ها به مطالعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، عباس زارع، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، امروز (2 اردیبهشت) در آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب در مرکز دیار علویان، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی با سه طرح پایتخت کتاب ایران، روستای دوستدار کتاب و جام باشگاه کتاب، اهتمام فراوان دارد.

 

وی اظهار کرد: استان مازندران در سال گذشته یکی از کاندیداهای پایتخت کتاب ایران بود و امید می رود در سال جاری این استان، میزبان این طرح باشد.

 

زارع بیان کرد: مازندرانی ها، اشتیاق بسیاری به مطالعه کتاب دارند و تعدد مراکز دانشگاهی در مازندران یکی از دلایل گرایش مردم این استان به کتاب و کتابخوانی است.

 

وی ابراز کرد: کتابخانه مساجد، بهترین مکان ترویج کتابخوانی است و این امر با اتفاقات خوب در این نهاد فرهنگی و تجهیز آنها به سخت افزار و نرم افزار، محقق شده است.

 

زارع درباره نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به  سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، گفت: حمایت از تولید و چاپ با هدف تحقق این شعار از گام های اساسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است.

 

وی اظهار کرد: با مساعدت هایی که به ناشران و نویسندگان صورت می گیرد، کتاب ها با قیمت مناسب به دست علاقه مندان می رسد و شاهد بیش از پیش نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سبد فرهنگی خانواده ها، خواهیم بود.

 

حمید رضا عشریه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری نیز در این آیین افتتاحیه گفت:  نمایشگاه کتاب ویژه هفته معلم با 15-35 درصد تخفیف از 8  و 30 دقیقه صبح تا 20 و 30 دقیقه شب با پنج هزار عنوان و بیش از 10 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف رمان، تاریخ، مذهبی و ... برای بازدید علاقه مندان به مطالعه این یار مهربان از 2- 10 اردیبهشت ماه در میدان امام خمینی(رحمت الله علیه) ساری، مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دائر است.   

چاپ خبر