احداث ۶ بیمارستان در استان همدان/بهره مندی ۷۰۰ هزار بیمار از یارانه سلامت در همدان
خبرگزاری شبستان:رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه ۶ بیمارستان در سطح استان همدان در حال احداث است، اظهار داشت: با افتتاح این بیمارستان ها ۸۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی استان اضافه می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، حبیب الله موسوی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان امروز (یکم اردیبهشت) سال جاری در پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته همدان گفت: از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از 60 هزار مورد زایمان طبیعی رایگان در استان همدان انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه 700 هزار بیمار در سطح استان از یارانه سلامت بهره مند شدند، افزود: همچنین از سال 94 تا کنون 160 هزار دانش آموز ابتدایی در چهار مرحله تحت معاینه دندانپزشکی و فلوراید تراپی قرار گرفته شده اند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر 6 بیمارستان در سطح استان همدان احداث می شود که با افتتاح این بیمارستان ها 800 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی استان اضافه می شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از افزایش پایگاه های فوریت های پزشکی استان به 51 مورد خبرداد و بیان داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت امداد و اورژانس هوایی راه اندازی و 50 دستگاه آمبولانس به تجهیزات اورژانس استان اضافه شده است.

 

موسوی بهار با بیان اینکه برای یک میلیون و 550 هزار نفر پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: نمازگزاران می توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه سلامت بهداشتی برای خانواده خود پرونده سلامت تشکیل دهند.

 

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت مراقبین سلامت استخدام شدند، گفت: همچنین با اجرای این طرح300 طرح بهداشتی در استان در حال اجرایی است.

 

وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت سه میلیون نفر در سه سال گذشته در کلینیک های ویژه دانشگاه علوم پزشکی همدان معاینه تخصصی و فوق تخصصی شدند.

چاپ خبر