شورای نگهبان در تائید صلاحیت‌ها انقلابی عمل کرد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: شورای نگهبان در رد صلاحیت کسانی که با ولایت‌فقیه و رهبری زاویه‌دارند انقلابی عمل کرد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، آیت‌الله محمد نقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز (یکم اردیبهشت) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) این شهر در جمع نمازگزاران ایلامی اظهار کرد: کثرت نام‌نویسی نامزدهای ریاست جمهوری به‌ویژه اصلاح‌طلبان تمسخر و دهن‌کجی به‌نظام و قانون اساسی و آتش تهیه تبلیغاتی علیه شورای محترم نگهبان است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: اساساً ثبت‌نام عمده زیادی از آن‌ها و رد صلاحیت بیشتر این افراد مقدمه و بهانه‌ای برای تخریب جایگاه شورای نگهبان است.

 

آیت‌الله لطفی، یادآور شد: این‌یک واقعیت انکارناپذیر است شورای نگهبان همواره در رد صلاحیت برخی نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می‌کند و جنجال‌های تبلیغاتی رسانه‌ای دشمنان و مزدوران داخلی در عزم و اراده اعضا محترم شورای نگهبان بی‌اثر خواهد بود.

 

امام‌جمعه ایلام، در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری سهام عدالت پرداخت و گفت: واگذاری سهام عدالت و پرداخت یارانه‌های نقدی به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در آستانه انتخابات شائبه تبلیغات انتخاباتی دارد، چرا در مدت چهار سال چنین کمک‌هایی رخ نداد.

 

وی، ابراز کرد: چرا برخی از مدیران پرداخت یارانه را عذاب الیم، گداپروری و توهین به مردم عنوان می‌کردند اما در آستانه انتخابات در کیسه را باز کردند و ثانیاً این نشان از بی‌عدالتی و جفا به سایر نامزدها است. گرچه کمک به طبقات نیازمند جامعه همواره کاری مطلوب و درخور تحسین است، اما در آستانه برگزاری انتخابات یک نوع امتیاز و جلب آراء برای نامزد خاص است.

 

خطیب نماز جمعه ایلام، اظهار کرد: این کار قطعاً موجب اعتراض و انتقاد سایر نامزدها خواهد شد و این برخلاف روند تبلیغات سالم در کشور و یک سنت غلط و مردم نیز از شیوه تبلیغات انتخاباتی کاملاً ناراضی و معترض خواهند بود.

 

آیت‌الله لطفی، در ادامه به ۲۵ رجب، سالروز شهادت امام هفتم موسی بن جعفر (علیه‌السلام) اشاره کرد و گفت: امام هفتم واجد تمامی صفات و کمالات انسانی بود.

 

وی، افزود: اصولاً پیشوایان معصوم (ع) مظهر کامل فضائل و مکارم اخلاقی بودند و همه آن‌ها در یک مکتب تربیتی پرورش‌یافته و از سرچشمه نظام وحیانی الهام گرفته‌اند.

 

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: مکارم اخلاق و ویژگی‌های روحی پیشوای هفتم چنان چشمگیر بود که نه‌تنها دوستان بلکه سرسخت‌ترین دشمنان آن حضرت نیز بدان معترف بودند و خود را در برابر آن عظمت کوچک و حقیر می‌دانستند.

 

آیت‌الله لطفی، در بخش دیگری از سخنان خود به تهدیدات و تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و یادآور شد: این تهدیدات و تحریم‌ها دلیل روشن بر نقض و شکست برجام است و این خود ضعف و عقب‌نشینی دولت تدبیر و امید است.

 

وی، ابراز کرد: اصولاً هر وقت اصلاح‌طلبان دگر اندیشان گفتگو با آمریکا مدیریت اجرائی کشور را عهده‌دار شدند از گفتمان انقلابی امام راحل و رهبری فاصله گرفتند.

 

امام‌جمعه ایلام، افزود: فشارها و تهدید و تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران در دوران ریاست جمهوری یکی از سران فتنه ۸۸ صدچندان شد و علیرغم امتیازدهی و عقب‌نشینی از مبانی انقلابی و فکری امام راحل، آمریکائی‌ها نه‌تنها امتیازی به ایران نداند بلکه ایران را به‌عنوان محور شرارت معرفی کردند.

 

آیت الله لطفی، امروز هم که اصلاح طلبان در این دولت سکاندار مدیریت کلان کشور هستند با مساله برجام امتیازات فراوان به طرف های غربی داده و از خطوط قرمز عبور کردند و برجام را فتح الفتوح و خورشید تابان و بزرگتر از پیروزی خرمشهر دانستند.

 

وی، در پایان خاطرنشان کرد: اما پس از توافق و اجرا نه تنها مشکلات اقتصادی حل نشد نه تنها آمریکا از مواضع خصمانه خود عدول نکرد، بلکه مشکلات اقتصادی بیشتر و گستاخی و تحریم ها علیه ملت ایران بیشتر شد که اگر به توصیه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب عمل می شد، قطعا کشور تا این حد خسارت نمی دید.

چاپ خبر