بشار اسد:
آمریکا و غرب از اعزام هیئت سازمان ملل برای تحقیق درباره حادثه خان شیخون جلوگیری می کنند
خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که غرب و آمریکا از ورود هرگونه هیئتی به سوریه برای تحقیق درمورد حادثه "خان شیخون" جلوگیری می کنند؛ چرا که می خواهند دروغ پردازی هایشان در این خصوص برملا نشود.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ "بشار اسد" –رئیس جمهور سوریه- در گفتگو با خبرگزاری "اسپوتنیک" تأکید کرد که غرب و آمریکا از ورود هرگونه هیئتی به سوریه برای تحقیق درمورد حادثه "خان شیخون" جلوگیری کردند؛ چرا که می خواستند دروغ پردازی هایشان در این خصوص برملا نشود.

"بشار اسد" گفت: "نامه ای رسمی را به سازمان ملل ارسال کردیم و خواستیم تا هیئتی را برای تحقیق در مورد حادثه "خان شیخون" اعزام کند که البته تا این لحظه آنها هیئتی را اعزام نکرده اند؛ چرا که غرب و آمریکا از اعزام هرگونه هیئت به سوریه ممانعت کرده اند. چراکه اگر چنین هیئتی به سوریه بیاید، خواهند دید تمام داستان هایی که آنها درخصوص حادثه خان شیخون و به تبع آن حمله به پایگاه هوایی "الشعیرات" نقل کرده اند، همه وهمه ساختگی و دروغ بوده است."

رئسی جمهور سوریه افزود: "تنها تماس هایی که اکنون انجام می شود به نظر من همان تماس هایی است که بین سوریه و برخی دیگر کشورها برای اعزام این هیئت انجام می شود که تا این لحظه با هیچ گونه پاسخ مثبتی همراه نبوده بوده است.

بشار اسد در ادامه تأکید کرد که نیروی هوایی سوریه هیچ حمله ای را هنگام صبح به خان شیخون که آنها ادعایش را دارند انجام نداده است و صدور حکم در این مورد غیر ممکن است؛ چرا که تنها اطلاعات موجود در جهان، همان چیزی است که گروه تروریستی "جبهه النصره" از طریق اینترنت پخش کرده است."

بشار اسد گفت: "در حقیقت این منطقه تحت سیطره گروه تروریستی النصره قرار دارد. اولا ما نمی دانیم آیا آن منطقه ای که ما آن روز نیم ساعت پیش از ظهر هدف قرار دادیم انبار سلاح شیمایی بوده است یا انبار چیزی دیگر. آنها می گویند این حمله ساعت 6 صبح انجام گرفته است که ما در این ساعت حمله ای را انجام نداده ایم."

وی تصریح کرد: "براین اساس، داستان شیمایی خان شیخون، داستانی ساختگی برای حمله به پایگاه هوایی "الشیعرات" بوده است؛ تمام داستان همین است." 

چاپ خبر