تعلیق اجرای تفاهمنامه همکاری مسکو- واشنگتن در سوریه
خبرگزاری شبستان: وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: «طرف روسی تفاهم نامه توافق با آمریکا برای جلوگیری از حوادث و تأمین امنیت پرواز در خلال عملیات در سوریه را بلوکه کرده است».

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از "روسیا الیوم"؛ وزارت امور خارجه روسیه به دنبال حملات آمریکا به سوریه اعلام کرد: « این کشور  کار تفاهم نامه توافق با واشنگتن برای جلوگیری از حوادث و تأمین امنیت هوایی طی عملیات در سوریه را متوقف کرده است».  

وزارت خارجه روسیه، حملات آمریکا به سوریه را نوعی رفتار جنون آمیز توصیف کرد که مشکلات موجود را پیچیده تر می کند و در حقیقت با هدف قرار دادن پایگاه سوری، کشوری قدرتمند، کشوری مبارز در مسیر نابودی تروریسم را مورد حمله قرار داده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: «آمریکا بدون اینکه زحمت شناخت حقیقت را به خود دهد، سوریه را که با تروریسم بین المللی مبارزه می کند، مورد هدف قرار داده است». 
 این بیانیه تاکید کرد که : «اقدامات آمریکا موجب تخریب بیشتر روابط روسیه- آمریکا می شود».


این بیانیه افزوده است: «بدون شک، حمله نظامی آمریکا تلاشی برای منحرف کردن پیکان توجه از وضعیت موصل است که در آن صدها شهروند در پی عملیات ائتلاف کشته شده و بحران وضعیت انسانی تشدید شده است». 


وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای از شورای امنیت سازمان ملل خواست جلسه ای اضطراری برای بررسی حمله هوائی آمریکا به سوریه تشکیل دهد. 


در این بیانیه آمده است: «از شورای امنیت سازمان ملل خواستار تشکیل جلسه اضطراری برای بررسی وضعیت موجود هستیم».

چاپ خبر