بیش از ۵۱ هزار نفر بقعه امامزاده سید محمید (ع) را زیارت کردند
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون، امامزاده سید محمید (علیه السلام) با بیش از ۵۱ هزار نفر، بیشترین گردشگر را در شهرستان کهگیلویه داشته است.

سیاوش زمان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: این شهرستان با وجود جنگل ‌ها و منابع طبیعی، یکی از زیباترین و پرجاذبه ‌ترین مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است و هر ساله گردشگران بسیاری به این شهرستان سفر می ‌کنند.

 

زمان، با اشاره به اینکه شهرستان کهگیلویه پتانسیل‌ های بالایی در حوزه گردشگری دارد، اظهار داشت: اعضای شورای اداری این شهرستان تمام تلاش خود را برای میزبانی بهتر از میهمانان نوروزی به کار گرفتند.

 

وی یادآور شد: ایام نوروز فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت ‌های گردشگری شهرستان به ویژه شناساندن مناطق گردشگرپذیر به مسافرانی که هدف سفر خود را کهگیلویه انتخاب می‌ کنند، است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه، به مناطق گردشگری شهرستان کهگیلویه اشاره و خاطرنشان کرد: بافت تاریخی دهدشت، آستان امامزاده سید محمید (علیه السلام) در قلعه‌ رئیسی، آبشار کمر دوغ، لگین راک، آستان امامزاده میرسالار (علیه السلام)، آستان امامزاده نورالدین (علیه السلام)، قرق بلوط بنگان، دشت مازه، قلعه تاریخی شهر قلعه‌ رئیسی، آستان امامزاده سلطان مهدی (علیه السلام) و آستان امامزاده آقامیر (علیه السلام) به عنوان شاخص ‌ترین مناطق گردشگری و اماکن مذهبی این شهرستان هستند.

 

زمان، با بیان اینکه امامزاده سید محمید (علیه السلام) در قلعه ‌رئیسی گردشگرپذیرترین منطقه گردشگری در شهرستان کهگیلویه است، عنوان کرد: آستان امامزاده سید محمید (علیه السلام)، بافت تاریخی دهدشت، آبشار کمر دوغ، لگین راک، آستان امامزاده میرسالار (علیه السلام) و آستان امامزاده نورالدین (علیه السلام) در ایام نوروز پذیرای بیشترین مسافر در شهرستان کهگیلویه هستند

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه، حرم امامزاده سید محمید (علیه السلام) واقع در منطقه قلعه رئیسی را یکی از مناطق پر جاذبه در شهرستان دانست و اضافه کرد: این امامزاده جلیل القدر با حضور بیش از 51 هزار نفر بیشترین گردشگر را در شهرستان کهگیلویه داشته که از مناطق مختلف کشور و استان به قصد زیارت این امامزاده سفر می ‌کنند.

 

وی گفت: شهرستان کهگیلویه به علت آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا هر ساله میزبان گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی خارج از کشور است.

چاپ خبر