نخستین جایزه ادبی داستان جنوب برگزیدگانش را شناخت
خبرگزاری شبستان: نخستین جایزه ادبی داستان جنوب طی مراسمی با معرفی و تجلیل برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، نفرات برتر نخستین جایزه ادبی داستان جنوب در بخش های نقد و پژوهش ‌های ادبی، داستان کوتاه با موضوع آزاد و داستان کوتاه با موضوع ویژه و محتوای داستان جنوب، جنوب در داستان، فضاهای شهری و بومی جنوب، تاریخ و فرهنگ استان‌های جنوبی، باورها و خرده‌فرهنگ‌های جنوب، دفاع مقدس، نقش جنوبی‌ها در مدرنیسم و... شب گذشته(25 اسفند) با حضور استاندار خوزستان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان معرفی و تجلیل شدند.

 

نخستین جایزه ادبی داستان جنوب با هدف رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی داستان نویسان جنوب ایران، بازشناسی جایگاه ادبیات جنوب و نقش ارزنده‌ نویسندگان آن مکتب، کمک به خلق آثاری علمی و پژوهشی، انعکاس فعالیت‌های ادبی و فرهنگی نویسندگان جوان و پیشکسوت حوزه‌ی داستان‌نویسی برگزار شد که مورد استقبال بسیاری از سوی داستان نویسان خوزستانی، کشوری و حتی خارجی قرار گرفت.

 

آثار ارسالی در دو مرحله داوری شدند که در داوری اولیه 850 اثر پذیرفته شد که در نهایت از این آثار سه اثر برتر در بخش های داستان نویسی کوتاه آزاد و ویژه پذیرفته شد و در بخش نقد و پژوهش نیز در مجموع پنج اثر به عنوان آثار برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

در بخش داستان کوتاه با موضوع آزاد غلامرضا رضایی، کوروش اسدی و آرش آذرپناه، در بخش داستان کوتاه با موضوع ویژه ابوتراب خسروی، محمد کشاورز و محمدرضا صفدری و در بخش پژوهش و مقاله حسن میرعابدینی، شاپور بهیان و مسعود پاکدل به داوری آثار پرداختند.

 

در این مراسم سفینه مرادی، حامد صافی، مونا رستا، مسعود شیرالی و رضا روشنی به عنوان برگزیدگان بخش نقد ادبی و مقاله معرفی شدند که با اهدای لوح و جایزه نقدی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

در بخش داستان کوتاه با موضوع آزاد؛ مرتضی فرجی، نازنین جولت و سید حامد بارونی شایسته تقدیر شناخته شدند که با اهدای لوح و جایزه نقدی از آنان تقدیر شد؛ در این بخش فاضله فراحانی به عنوان نفر برتر با اهدای تندیس و جایزه نقدی مورد تقدیر قرار گرفت.

 

در بخش داستان کوتاه با موضوع ویژه نیز نسترن مکارمی، مرجان ظریفی، الهام مزارعی شایسته تقدیر شناخته شدند که با اهدای لوح و جایزه نقدی ازآنان تقدیر شد همچنین در این بخش تندیس و جایزه نقدی به امین روات زاده فرهنگ تعلق گرفت.

 

چاپ خبر