برگزاری طرح آرامش بهاری در آرامگاه حیقوق نبی(ع)
خبرگزاری شبستان:سرپرست اداره اوقاف ‌شهرستان تویسرکان اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز طرح آرامش بهاری در آرامگاه حیقوق نبی(ع) این شهرستان برگزار می شود.

حمیدرضا نوروزی، سرپرست اداره اوقاف ‌تویسرکان به خبرنگار شبستان گفت: گردشگری مذهبی یکی از مهمترین شاخه های حوزه گردشگری در جهان به شمار می رود که وجود آرامگاه این پیامبر الهی می تواند مزیت ویژه ای برای تویسرکان باشد.

 

وی با بیان اینکه بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شوند، افزود: همچنین باید تقویت باورهای دینی و مذهبی ، ارتقاء سطح فکری، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی در آرامگاه امامزادگان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به استقبال مطلوب مسافران و گردشگران نوروزی از بارگاه مطهر حیقوق نبی(ع) در ایام نوروز ، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی در این آرامگاه طرح آرامش بهاری در راستای جلب و جذب مسافران برگزار می شود.

 

سرپرست اداره اوقاف ‌تویسرکان ابراز کرد: همچنین خیمه‌های معرفت با غرفه های پاسخگوئی به مسائل شرعی ، کودک و نوجوان، مشاوره خانواده برپا می شود.

 

نوروزی خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز علاوه بر غبار روبی و نظافت آرامگاه حیقوق نبی(ع) ، ایستگاه های صلواتی نیز برپا می شود.

 

وی عنوان کرد: قرائت دعای توسل توسط مداحان اهل بیت (ع) در شب چهارشنبه آخر سال، برپائی مراسم دعای توسل، کمیل و ندبه در ایام تعطیلات نوروزی در بقعه متبرکه شاخص شهرستان تویسرکان برگزار می شود.

 

وی افزود: ترویج آموزه های الهی، توحیدی و وحیانی در حقیقت گسترش معارف اسلامی به شمار می روند زیرا حقیقت همه ادیان الهی دعوت به یکتا پرستی و اجتناب از طاغوت است.

 

 

چاپ خبر