هادیان:
رشد ۶۳ درصدی جرایم سایبری/ضرورت تدوین قوانین بازدارنده در برخورد با جرایم حوزه سایبری
خبرگزاری شبستان:رییس پلیس فتا از رشد ۶۳ درصدی جرایم سایبری خبر داد و گفت: نیازمند تدوین قوانین بازدارنده در برخورد با جرایم سایبری هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی قضایی خبرگزاری شبستان، سید کمال هادیان فر، رییس پلیس فتا در حاشیه همایش ملی رویارویی با جرایم سایبری در جمع خبرنگاران گفت: این همایش اولین همایشی است در حوزه سایبری برگزار شده است قوانین مربوط به حوزه سایبری به سال 88 بازمی گردد و نیازمندیم با توجه به توسعه فناوری و روزامدی جرایم در این قوانین بازنگری شود و موضوعاتی که لازم است مطابق با موضوعات روز قوانینش تدوین شود.

 

وی در مورد آمار جرایم سایبری خاطرنشان کرد: جرایم سایبری رشد 63 درصدی داشته است و در این حوزه با چالش مواجه هستیم.

 

وی در مورد ساماندهی تلگرام گفت: کانالهایی با بیش از 5 هزار عضو باید در سامانه وزارت ارشاد ثبت شوند که بیش از 4 هزار کانال تاکنون در سامانه وزارت ارشاد ثبت نام کرده اند و مدیرانی که این اقدام را نکنند با آنها برخورد می شود.

 

وی در مورد پولهای مجازی گفت: در فضای مجازی داد و ستد پنهان انجام می شود و لازم است در این خصوص در سطح کلان راهکارهایی ارایه شود.

 

وی در مورد برخورد با خریدو فروش مواد محترقه به صورت مجازی اظهار کرد: فعالیت برخی افراد در حوزه فروش مواد محترقه در فضای مجازی رصد می شود و مطابق با فعالیتهای مجرمانه با آنها برخورد خواهد شد.

 

چاپ خبر