حجت الاسلام مغنی به شبستان خبرداد:
حضور ۶۷ کشور جهان در سی و چهارمین مسابقات بین المللی قرآن/ ثبت نام ۲۴ نفر در مسابقات بانوان
خبرگزاری شبستان: معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه تا به امروز ۶۷ کشور جهان در این مسابقات با ثبت نام خود اعلام آمادگی کرده اند، گفت: در رشته حفظ بزرگسال ۴۷ نفر و رشته قرائت قرآن کریم ۵۳ نفر ثبت نام کرده اند.

حجت ‌الاسلام مغنی، معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به ارسال فراخوان ثبت نام شرکت در سی و چهارمین مسابقات بین المللی قرآن به 100 کشور گفت: ارسال فراخوان از اوایل بهمن ماه شروع شده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز 67 کشور جهان در این مسابقات با ثبت نام خود اعلام آمادگی کرده اند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در رشته حفظ بزرگسال 47 نفر و رشته قرائت قرآن کریم 53 نفر ثبت نام کرده اند.

حجت الاسلام مغنی با اشاره به اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن بانوان اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از کشورها نمایندگان خود را به این مسابقات معرفی نکرده اند ولی تا امروز در رشته حفظ 24 نفر نیز از 24 کشور ثبت نام کرده اند.

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای جهان اسلام تصریح کرد: تا به امروز 13 روشندل در رشته حفظ کل و 6 روشندل در رشته قرائت آمادگی خود را برای حضور در این مسابقات اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه همزمان با نام نویسی از شرکت کنندگان سی و چهارمین مسابقات بین المللی قرآن، ثبت نام از اولین مسابقات بین المللی دانش آموزی نیز آغاز شده است، ادامه داد: این در حالی است که 19 نفر در رشته حفظ و 17 نفر در رشته قرائت در مسابقات دانش آموزی آقایان شرکت خواهند کرد.

حجت الاسلام مغنی ادامه داد: همچنین در مسابقات دانش آموزی بانوان 7 نفر در رشته حفظ و 7 نفر در رشته قرائت تا به امروز ثبت نام کرده اند.

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به مسابقات بین المللی قرآن طلاب خاطرنشان کرد: در این مسابقات تا کنون 15 نفر ثبت نام کرده اند این در حالی است که مرحله مقدماتی مسابقات در 27 کشور برگزار شده و آمار نهایی بعد از آن اعلام خواهد شد.  

چاپ خبر