بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم برگزار شد
خبرگزاری شبستان:بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم با حضور بیش از ۴۰۰هزار نفر در ۵۸۰ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، صبح امروز بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) برگزار شد.

 

در ابتدا این مراسم امیر علی یادگاری  قاری نوجوان به قرائت چندی از کلام الله مجید پرداخت و سپس آزمون سراسری حفظ قرآن کریم آغاز به کار کرد.

آزمون حفظ قرآن از ساعت 9 صبح امروز در 580 حوزه امتحانی در سراسر کشور آغاز شده است، پنجمین آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف به عنوان بزرگترین المپیاد رشته حفظ قرآن کریم با حضور بیش از 400هزار نفر از قرآن آموزان اعم از پیر و جوان ، دختر و پسر، دانش آموز، دانشجو ، طلبه ، بانوان خانه‌دار و شاغل در سراسر کشور در 360 شهرستان و استان و در قالب 580 حوزه امتحانی آغاز و به مدت 2 ساعت برگزار شده است.

طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از سال 1391 در سازمان اوقاف آغاز شده و تا سال 1395 مجموعاً طی 5 سال بیش از 000/658/1 نفر در این طرح ملی قرآنی شرکت کرده و توانسته‌اند آیاتی از قرآن کریم را از یک جزء تا 30 جزء حفظ کنند.

لازم به ذکر است که این آزمون براساس 40سوال تستی و تخصصی طراحی شده است که به نفرات برگزیده یک سفر عتبات و عالیات اهدا می‌شود.

چاپ خبر